> PRO TOUNJ
A kod nas...

Posjeta biskupa

Autor: Anita Peter, 12. 3. 2010.

U četvrtak 11. 3. 2010. godine našu školu je posjetio biskup Gospićko- senjske biskupije, mons. Mile Bogović.

U sklopu svog redovnog obilaska tj. vizitacije župa, biskup mons. Mile Bogović je posjetio i našu župu Tounj. U svom posjetu obilazi sve važne institucije nekog mjesta te je tako posjetio i našu školu. Biskup je stigao u pratnji fra Slavena, mi smo ga dočekali s pozdravom i pjesmom. Nakon toga je biskup pozdravio učenike, objasnio svrhu svog posjeta, upoznao ih ukratko s povješću naše biskupije i podjelio im sličice kao uspomenu na susret s njim. Uz pratnju fra Slavena otpjevali smo još jednu pjesmu, a i biskup nam se pridružio pljeskom. Nakon toga je u zbornici opušteno razgovarao s učiteljima i djelatnicima škole te nam  poklonio knjižicu Otočac i film Lika o nastanku Crkve hrvatskih mučenika. Drago nam je što nas je posjetio i pokazao nam da su veliki ljudi zapravo jednostavni.