Static HTML

KAMO NAKON OSNOVNE ŠKOLE 2021. Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 22. 2. 2021. 09:38

Dragi  osmaši, osmašice,
Sada ste već polaznici završnog razreda osnovne škole i pred vama je jedna od do sada najvažnijih odluka u životu - kako i kamo dalje?
Koju srednju školu upisati?
Koje zanimanje odabrati?
Taj odabir mnogima će odrediti narednih 40-ak godina života, vrijeme koje ćete provesti u svijetu rada.  U privitku je brošura " Kamo nakon osnovne škole?  i nadamo se da će vam ista bar malo pomoći u donošenju te važne odluke. U brošuri možete naći popis svih srednjih škola u Karlovačkoj županiji s navedenim obrazovnim programima i uvjetima upisa u srednju školu, opise zanimanja i nastavni plan i program za svaki od njih, informacije o učeničkim domovima i stipendijama.
Uzmite si vremena i zajedno sa roditeljima proučite istu, jer kao što je već i napoemenuto, odluka o odabiru zanimanja kroji vašu budućnost.

TRI TAJNE KAKO OSTATI SMIREN

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 15. 2. 2021. 09:45

Dragi učenici!
Pandemija koronavirusa  kao i potresi, u potpunosti su promijenili živote svakoga od nas. Osim velikih posljedica na zdravstveni i ekonomski sustav na globalnoj razini, navedeno je ostavilo i značajne posljedice na naše mentalno zdravlje. Strah, tjeskoba, frustracija, bespomoćnost – samo su neki od osjećaja s kojima se gotovo svatko od nas svakodnevno susreće u ovim nesigurnim i nepredvidljivim vremenima.

[više]

BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - proŽIVI COVID - brošura i tel. brojevi Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 27. 1. 2021. 09:55

Poštovani roditelji, učenici,

U privitku Vam dostavljamo brošuru BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - proŽIVI COVID i letak s telefonskim brojevima za psihološko savjetovanje mladih za svaku županiju.

[više]

Utjecaj pandemije COVID-19 na psihičko zdravlje djece i adolescenata Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 25. 1. 2021. 10:01

Dragi roditelji, učenici,

s obzirom da pandemija i dalje traje i ograničava kako odrasle, tako i djecu u svakodnevnim aktivnostima izvjesno je da će ostaviti određeni utjecaj na zdravlje svih nas.

Stoga je uloga škole i roditelja da rade na osnaživanju  mentalnog zdravlja djece.

U privitku se nalazi prezentacija " Utjecaj pandemije COVID-19 na psihičko zdravlje djece i adolescenata" koja nam daje određene smjernice.

KAMO NAKON OSNOVNE ŠKOLE Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 30. 11. 2020. 08:14

Poštovani roditelji, dragi osmaši!

U dokumentu koji je u privitku nalazi se  prezentacija HZZZ o izvorima koji mogu pomoći pri odabiru budućeg zanimanja.

pedagoginja

[više]

UPIS UČENIKA S TEŠKOĆAMA U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 2. 6. 2020. 09:56

Ova obavijest je za učenike s teškoćama te njihove roditelja  , a vezana uz postupak prijave, kao i postupak upisa u I. razred srednje škole.

[više]

Upisi u srednje škole Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 29. 5. 2020. 10:02

Dragi roditelji, učenici!

S obzirom na specifičnost ovogodišnjeg odvijanja nastavnog procesa i upisi u srednje škole drugačiji su u odnosu na prethodne godine .

Međunarodni dan obitelji

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 13. 5. 2020. 11:10

"Obitelji su kompas koji nas vodi.One su nadahnuće da dođemo do velikih visina i naša udobnost kad povremeno posrnemo"- Brad Henry

Rezultati ankete - roditelji Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 6. 5. 2020. 10:23

anketa

Dragi roditelji,

u dolje navedenom dokumentu nalaze se rezultati ankete koju ste ispunili te Vam hvala na tome. Rezultati ankete smjernice su koje će nama, učiteljima, stručnim suradnicima, ravnateljici biti pomoć u daljnjem radu u nastavi na daljinu.

Svima Vama koji  ste iznesli kritike, kao i pohvale, zahvaljujemo i molimo za razumjevanje, jer ova situacija u kojoj smo trenutno, nova je i stresna, kako za učenike, vas roditelje, tako i nas, djelatnike...

pedagoginja

Povratak u školu - za roditelje učenika RN Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 4. 5. 2020. 07:41

Dragi roditelji učenika razredne nastave!

Kako nam se približava 11. svibanj, vrijeme povratka u nastavne klupe tako se, predpostavljam ,pojačavaju vaše dileme i nedoumice vezano uz isto.

Stoga Vam preporučam izuzetno zanimljivu brošuru gđe Elvire Vučković, prof. psihologije te člana Tima za krizne intervencije, u kojoj ćete  naći odgovore na mnoga pitanja.

[više]

Rezultati ankete učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 20. 4. 2020. 10:00

Potovani roditelji!

Kako smo zbog novonastale situacije bili prisiljeni prijeći na novi oblik nastave, željeli smo ispitati stavove i mišljenja naših učenika vezano uz isto.

Anketa je provedena u periodu od 04.-10. travnja 2020.

Vjerujem da će Vam rezultati ankete biti zanimljivi i korisni kao i nama učiteljima te dati određene smjernice u daljnjem radu u nastavi na daljinu za koju, na žalost, ne znamo koliko će trajati.

Pedagoginja Zorica Jurašić

[više]

Vrednovanje u virtualnom okruženju Vijest ima dokument u privitku

Autor: ZORICA JURAŠIĆ, 20. 4. 2020. 09:02

Poštovani roditelji!

S obzirom da je nastava na daljinu proces u kojem i Vi kao roditelji snosite veliki teret, vjerovatno Vas zanima i vrednovanje u ovim uvjetima?!

Stoga u priloženoj prezentaciji pogledajte skraćeni oblik  Uputa za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinju  (MZO, 3. travnja 2020).

pedagoginja Zorica Jurašić

Facebook škole