UDŽBENICI 3

Autor: Josip Anušić, 10. 8. 2009.

Poštovani roditelji,

kako je ovdje već najavljeno, po novim informacijama, proslijeđujemo ih vama. Nema nade u neka druga alternativna rješenja, a koja bi mogla pomoći. Ovo je sada nekako i konačna obavijest.

• udžbenike nabavljajte isključivo prema donjem popisu (naravno, udžbenik može biti i stari, a vježbenice, uz određenu knjigu, treba kupiti nove)
  • Ono što nije bilo jasno do prije par dana, tko će provoditi isplate za obitelji slabijeg imovnog stanja, korisnike socijalne pomoći. Saznali smo da je to Centar za socijalnu skrb - Ogulin. Način je malo nepopularan i nezgodan, jer knjige treba prvo kupiti pa donijeti račun na kojem piše vaše ime, a iza toga dobivate novac u obliku jednokratne pomoći. Da to ostvarite, uz račun, potrebna je i potvrda škole da vaše dijete pohađa baš našu školu i popis udžbenika. Ove potvrde dobit ćete u tajništvu škole. Ukratko treba dostaviti: račun na kojem piše vaše ime, potvrda o pohađanju i odobreni popis udžbenika.

Sigurno već i sami znate da je u Hrvatskoj pokrenuto na stotine akcija kako bi se pomoglo u nabavci potrebnih udžbenika. Već su pokrenute i neke web stranice, www.trebamknjigu.com , www.udzbenici.com .

Još više podataka potražite preko tražilica, npr. Google pod pojmom "razmjena knjiga" , "razmjena udzbenika" i dr. Također, neki naši učenici koriste svoje kontakte preko Facebook-a kako bi došli do traženih naslova. Lijepo bi bilo da u nabavci udžbenika ovim putem pomognete susjedima i prijateljima koji nemaju internet.

Iskoristite rodbinu i prijatelje u drugim gradovima da za vas pitaju o potrebnim knjigama.

Uz nadu da smo vam bar malo pomogli za prevladavanje ovoga teškog problema, Iskreni pozdravi.