Opasnost od strujnog udara uz prugu

Autor: Anita Poljak, 20. 2. 2018.

Poštovani roditelji i dragi učenici u privitku je brošura koju su Hrvatske željeznice - Infrastruktura tiskale s ciljem promicanja sigurnosti unutar pružne mreže i na željezničkoj infrastrukturi.

Priloženi dokumenti:
opasnost-od-strujnog-udara-uz-prugu-brosura.pdf (450.98 KB)

Kutak za roditelje

Odgojne teme
Djeca sve češće gube sluh zbog preglasne glazbe sa slušalica
06.07.2018. 10:44
Djeca sve češće gube sluh zbog preglasne glazbe sa slušalica
Djeca koja vole slušati glazbu s prijenosnih uređaja pomoću slušalica (pametni telefoni ili tableti)  izložena su sve češćem riziku da gube sluh, pokazala je jedna nedavna studija.

04.07.2018. 16:03
Roditelji, obratite pažnju na dobne oznake
Djeca različite dobi različito doživljavaju i razumiju isti medijski sadržaj pa dobne oznake roditeljima mogu pomoći kod odabira primjerenog i sigurnog sadržaja

29.06.2018. 14:29
Pet edukativnih i zabavnih videoigara za djecu
Igranje videoigara nekada se smatralo isključivo gubitkom vremena, no razvojem tehnologije i industrije videoigara ta se negativna percepcija uvelike smanjila. Tome je pripomogla i činjenica da danas na tržištu postoji velik broj igara s edukativnom komponentom, namijenjenih upravo djeci. Takav tip igara razvija kod djece logičko mišljenje i kreativnost. Unatoč tome, važno je voditi računa o tome koliko vremena dijete dnevno provede ispred računala ili igrače konzole.

27.06.2018. 13:45
Kako kod djece razvijati kritičku medijsku pismenost
Kritička medijska pismenost ne označava pristup koji se protivi medijima, već pristup koji uključuje radoznalost, istraživanje i propitivanje medija. Djeca takav pristup mogu početi vježbati vrlo rano, tako da s drugima istražuju i analiziraju medijske sadržaje, razmišljaju o točnosti medijskih informacija i pouzdanosti njihova izvora.

20.06.2018. 08:53
Razlozi zbog kojih dijete ne želi ići u školu (drugi dio)
U prvom smo dijelu teksta pisali o mogućim razlozima zašto dijete ne želi ili odbija ići u školu. Među navedenim razlozima bilo je vršnjačko zlostavljanje, koje danas osim u fizičkom obliku dolazi i u obliku virtualnog zlostavljanja ( eng. cyberbullying ), loše ocjene i uspjeh u školi, životne promjene poput preseljenja u drugu školu ili grad.