Brošuru za roditelje „Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati“.

Autor: Anita Poljak, 7. 2. 2018.

Ured za suzbijanje zlouporabe droga održao je godišnji sastanak Radne skupine za Sustav ranog upozoravanja u slučaju pojave novih psihoaktivnih tvari u Republici Hrvatskoj na kojem je usuglašena konačna verzija brošure za roditelje.

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, svrha prodmetne brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj će roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Također, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Brošura je dostupna ovdje i na stranicama Kutak za roditelje.

Priloženi dokumenti:
Brosura_za_roditelje.pdf (3.62 MB)

Kutak za roditelje

Odgojne teme
Ciklus radionica „Primjena menadžerskih vještina u obitelji“
12.10.2018. 08:45
Ciklus radionica „Primjena menadžerskih vještina u obitelji“
Centar za edukaciju i savjetovanje Sunce organizira ciklus besplatnih radionica za roditelje pod nazivom „Primjena menadžerskih vještina u obitelji“.

03.10.2018. 15:40
Međunarodna konferencija „Odgoj za 21. stoljeće“
Udruga Klub učenja Education Lab organizira konferenciju „Odgoj za 21. stoljeće“ koje će se održati u utorak, 23. listopada 2018. godine, od 09 do 18 sati u hotelu Atrium u Splitu.

21.09.2018. 08:37
Kako roditelji mogu smanjiti negativan utjecaj medija na djecu
Aktivno posredovanje gledanja audiovizualnih sadržaja podrazumijeva različite aktivnosti u kojima roditelji s djecom razgovaraju o sadržajima koje će gledati i zašto, odnosno o sadržajima koji nisu primjereni za gledanje i zašto te o sadržajima koje su gledali i kako su ih razumjeli. Pritom je važno da roditelji budu vodiči djeci kroz programske sadržaje, tumače ih i interpretiraju, pojašnjavaju i o njima raspravljaju i daju mišljenja.

30.08.2018. 11:45
Kako nakon praznika ponovo uvesti pravila o korištenju medija
Je li više slobodnog vremena tijekom ljetnih mjeseci i za vas i vašu djecu značilo više gledanja televizije, igranja videoigara i surfanja internetom? Čak i ako se inače dosljedno držite pravila o tome koliko vremena u danu djeca smiju provesti uz medije, možda ste, kao i mnogi drugi roditelji, preko ljeta bili nešto popustljiviji. Online anketa na mrežnim stranicama Medijske pismenosti  pokazala je da 58 posto djece tijekom praznika  provodi više vremena uz ekrane nego inače.

24.08.2018. 10:15
Kako s djecom analizirati medijske sadržaje
Jedna je od najvažnijih stvari koju možete napraviti da biste odgojili medijski mudru djecu, koristiti medije zajedno s njima. To uključuje slušanje njihove glazbe, gledanje televizije, filmova i videa i igranje videoigara u kojima oni uživaju. Iako je i sama vaša prisutnost tijekom korištenja medija važan korak, ovo je također odlična prilika da pomognete svojoj djeci da kritički razmišljaju o medijskim sadržajima, postavljajući im pitanja, a ponekad i nudeći svoje odgovore.