Popis udžbenika za školsku godinu 2018./19.

Autor: Anita Poljak, 26. 6. 2018.

Popis obveznih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava za sve razrede naše škole za sljedeću školsku godinu 2018./2019. možete preuzeti klikom na priloženi dokument.

INFORMATIKA

Od školske godine 2018./2019. nastavni predmet informatika postaje obvezan predmet za učenike 5. i 6. razreda, a za učenike 7. i 8. razreda informatika ostaje izborni predmet.

Nastava informatike će se održavati prema novom kurikulumu iz Informatike.  Udžbenici i radne bilježnice za Informatiku će imati isti naslov i istu brojčanu oznaku, ali će biti dorađeni i usklađeni s novim kurikulumom

Likovne mape naručuju se u školi u rujnu!

Priloženi dokumenti:
1.razred.pdf (370.51 KB)
2.razred.pdf (369.46 KB)
3.razred.pdf (371.91 KB)
4.razred.pdf (375.77 KB)
5.razred.pdf (391.43 KB)
6.razred.pdf (388.01 KB)
7.razred.pdf (391.86 KB)
8..razred.pdf (392.92 KB)
udzbenici_2015-16_OSJosipodl.pdf (643.15 KB)

Kutak za roditelje

Odgojne teme
Kako roditelji mogu smanjiti negativan utjecaj medija na djecu
21.09.2018. 08:37
Kako roditelji mogu smanjiti negativan utjecaj medija na djecu
Aktivno posredovanje gledanja audiovizualnih sadržaja podrazumijeva različite aktivnosti u kojima roditelji s djecom razgovaraju o sadržajima koje će gledati i zašto, odnosno o sadržajima koji nisu primjereni za gledanje i zašto te o sadržajima koje su gledali i kako su ih razumjeli. Pritom je važno da roditelji budu vodiči djeci kroz programske sadržaje, tumače ih i interpretiraju, pojašnjavaju i o njima raspravljaju i daju mišljenja.

30.08.2018. 11:45
Kako nakon praznika ponovo uvesti pravila o korištenju medija
Je li više slobodnog vremena tijekom ljetnih mjeseci i za vas i vašu djecu značilo više gledanja televizije, igranja videoigara i surfanja internetom? Čak i ako se inače dosljedno držite pravila o tome koliko vremena u danu djeca smiju provesti uz medije, možda ste, kao i mnogi drugi roditelji, preko ljeta bili nešto popustljiviji. Online anketa na mrežnim stranicama Medijske pismenosti  pokazala je da 58 posto djece tijekom praznika  provodi više vremena uz ekrane nego inače.

24.08.2018. 10:15
Kako s djecom analizirati medijske sadržaje
Jedna je od najvažnijih stvari koju možete napraviti da biste odgojili medijski mudru djecu, koristiti medije zajedno s njima. To uključuje slušanje njihove glazbe, gledanje televizije, filmova i videa i igranje videoigara u kojima oni uživaju. Iako je i sama vaša prisutnost tijekom korištenja medija važan korak, ovo je također odlična prilika da pomognete svojoj djeci da kritički razmišljaju o medijskim sadržajima, postavljajući im pitanja, a ponekad i nudeći svoje odgovore.

10.08.2018. 09:57
Sigurnost na društvenim mrežama – savjeti za tinejdžere
Vaš je tinejdžer samostalna mlada osoba, koja ostavlja dojam da je upoznata s prednostima i nedostacima s kojima se susreće na društvenim mrežama. Tinejdžerima i mladim ljudima, društvene su mreže poput normalnog odlaska na kavu, međutim bez obzira na samosvjesnost doba u kojem žive, nisu uvijek upoznati s potencijalnim rizicima i opasnostima u koje se mogu dovesti.

09.08.2018. 08:19
Smjernice kako pomoći djetetu u pronalasku prijatelja
Na početku svake školske godine, nakon dugog toplog ljeta, djeca se ponovo susreću sa svojim školskim prijateljima i kolegama s kojima provode većinu svakodnevnice. Poneka će djeca preseliti u novi razred ili školu, poneka će započeti osnovnoškolsko ili srednjoškolsko obrazovanje i školovanje. Vraćanjem u školske klupe djeci često puta najveći stres predstavlja upravo stjecanje novih prijatelja i prilagodba na novu sredinu i okolinu.