Kutak za roditelje

Popis udžbenika za školsku godinu 2017/18.

Autor: Anita Poljak, 14. 6. 2017.

Popis udžbenika od 1.-8. razreda možete preuzeti klikom na priloženi dokument.

Likovne mape naručuju se u školi u rujnu!

Priloženi dokumenti:
1.razred.pdf (370.51 KB)
2.razred.pdf (369.46 KB)
3.razred.pdf (371.91 KB)
4.razred.pdf (375.77 KB)
5.razred.pdf (391.43 KB)
6.razred.pdf (388.01 KB)
7.razred.pdf (391.86 KB)
8..razred.pdf (392.92 KB)
udzbenici_2015-16_OSJosipodl.pdf (643.15 KB)

Odgojne teme
Mediji mogu biti podrška učenju i slobodnim aktivnostima
19.01.2018. 12:48
Mediji mogu biti podrška učenju i slobodnim aktivnostima
Informiranje, učenje, povezivanje s drugima i zabava danas se u velikoj mjeri odvijaju putem medija. Roditelji ne moraju biti stručnjaci za sve medijske fenomene koji bi mogli zanimati djecu; medijski odgoj prije svega zahtjeva prisutnost, interes za život djeteta i spremnost za razgovor o različitim temama vezanima za medije – stoji u uvodu Priručnika za roditelje i skrbnike “Djeca i mediji”, koji je izdao finski Nacionalni audiovizualni institut uz financijsku podršku Europske unije, a dostupan je i  na engleskom jeziku .

04.01.2018. 09:41
Pinklec – besplatne radionice za djecu rastavljenih roditelja
Centar za djecu, mlade i obitelj Modus organizira besplatne radionice podrške za djecu od 9 do 11 godina, čiji su roditelji prošli ili prolaze kroz rastavu braka.

07.12.2017. 10:30
Pripremanje djeteta na samostalnost (drugi dio)
Što znači biti samostalan? Samostalna je osoba ponajprije neovisna i sposobna donositi i provoditi vlastite odluke, samostalno živjeti i djelovati u zajednici u kojoj živi, ali isto tako znači da prihvaća odgovornost za svoje odluke i postupke. Što znači samostalnost za dijete? Iznimno puno jer je to jedan od najvažnijih koraka koji ga vode prema odrastanju i zrelosti.

06.12.2017. 10:13
Facebook predstavio "Messenger kids" za djecu od šest do 12 godina
Facebook je najavio lansiranje nove aplikacije namijenjene korisnicima od šest do 12 godina pod nazivom "Messenger Kids", prenose mediji. Nova aplikacija mladim će korisnicima omogućiti komunikaciju s prijateljima, slanje fotografija, videozapisa, videopoziva s filterima namijenjenima djeci te slanje prikladnih GIF-ova i naljepnica. Uprava ove društvene mreće obećala je i postavljanje odgovarajuće zaštite kako bi platforma bila sigurna i privatna.

05.12.2017. 10:01
Mobitel ili tablet prije spavanja? Utjecaj ekrana na dječji san
Kada dođe vrijeme za odlazak na spavanje, za mnoge roditelje počinje prava noćna mora. Odbijanje odlaska u krevet, vika i plač samo su neki od problema s kojima se susreću izmoreni roditelji. Nažalost, često nisu svjesni pravog razloga, a to mogu biti jarki ekrani.