A kod nas...

"Za 1000 radosti - Govori dobrim"

Autor: Josip Anušić, 20. 12. 2022.

Učenici i učitelji naše OŠ Josipdol uključili su se u akciju "Za 1000 radosti" nacionalnog Caritasa prikupljanjem novčanih sredstava. Ovogodišnja akcija imala je slogan "Govori dobrim", a kao i prošlih godina, ciljani korisnici su najsiromašnije obitelji u zemlji. Ova akcija ide već preko 20 godina i u dogovoru s Ministarstvom znanosti i obrazovanja akcija se provodi po svim našim školama. Na kraju darivanja u našoj školi prikupljeno je 638,25kn. Po preporuci Caritasa djeci su podijeljen motivacijske kartice DOBRICE s molbom da se uključe s iznosom jednoga telefonskoga poziva tj. 5kn, a naravno može i manje i više, važno da je od srca. Zahvaljujemo se svim našim učenicima i učiteljima na sudjelovanju u akciji.

Hrvatski Caritas je crkvena organizacija koja provodi humanitarne aktivnosti u kojima pomaže dijelu najpotrebitijih u Hrvatskoj. Potrebe su velike, nažalost, i pomaže se onima koji zatraže pomoć. Caritas se također uključuje u Hrvatskoj i u međunarodne akcije kada je to potrebno za prevladavanje posljedica velikih prirodnih katastrofa i ratnih djelovanja. O svemu više može se saznati na mrežnim stranicama Caritasa, te naći i način kako u čemu sudjelovati.

Saznajemo iz promotvnog materijala da Caritas trenutačno pomaže 3300 osoba pripremom i podjelom toploga obroka u crkvenim pučkim kuhinjama. Pomaže se i djeci koja žive u neprimjerenim stambenim prostorima, kao i dijelu kućanstava, od njih 33%, koji teško spajaju kraj s krajem.

Poruka ovih kartica DOBRICA je da i mi svakodnevno činimo dobro u situacijama kada naiđemo na potrebite. Tu oko nas, u našoj sredini, tamo gdje se nađemo.

Razredi

Popis razreda, sa poveznicama na njihove stranice i rasporede:

Razred 1j

Razred 7ao
Razred 7bj
Razred 7bo

Možete pogledati i razrede iz prošlih školskih godina.