Zahvala Ivici Bićanu za dugogodišnji rad i druženje

Autor: Josip Anušić, 29. 6. 2009.

Radni i svečani dan 29. lipnja u OŠ Josipdol. Podjela svjedodžbi i knjižica bila je u osam sati. Ovom prilikom razrednici svečano pred razrednom zajednicom čestitaju učenicima na ostvarenom uspjehu i ujedno zažele ugodne i lijepe predstojeće dane ljetnih praznika.

Slično je bilo i u deset sati, ali sudionici su ovaj puta bili odrasli. Na kraju profesionalnog radnog vijeka bivšeg ravnatelja g. Ivice Bićana okupili su se svi djelatnici škole kako bi zahvalili i zaželjeli lijepe umirovljeničke dane. Također je slavljenik zahvalio na suradnji i zamolio za oprost u onim trenucima kad je pogriješio: "tko radi taj i griješi".

Predstavnica zaposlenika i bliska suradnica dugi niz godina, učiteljica Ruža Neralić, zahvalila je u ime nastavnog osoblja na svim lijepim trenucima suradnje ističući, već poslovičnu,  sposobnost da u kriznim momentima uvijek uspije umiriti napetosti svojom pojavom, a najčešće odgovarajućom šaljivom anegdotom ili zgodom na tu situaciju iza čega bi se nasmijali i nešto novoga naučili.

Predsjednik sindikalne podružnice Petar Malnar također je zahvalio bivšem ravnatelju na solidarnosti i istančanoj osjetljivosti za svoje djelatnike i njihove potrebe, kao i spremnosti da u svemu pomogne.

Ravnateljica Zorica Jurašić zahvalila je svom prethodniku i kao djelatnica, ali i na pomoći oko preuzimanju dužnosti ravnatelja. U ime svih djelatnika uručila je prigodne darove za dugo sjećanje uz poziv da koliko god češće može navrati u posjet škole. Na ovoj svečanosti ravnateljica je izrazila zahvalu vlč. Iliji Janjiću koji je ovu školsku godinu predavao vjeronauk, a od jeseni odlazi na novu župu u okolicu Dubrovnika. Za postignute uspjehe na državnoj razini zahvalila je i prigodno darovala učiteljicu biologije i kemije Biserku Ćurčija.