Maškare u školi

Autor: Anita Poljak, 3. 3. 2014.

Maškare se odvijaju u veljači, nama dragom mjesecu. Razdoblje prije korizme u kojem se priređuju povorke maškara naziva se najčešće karneval, ( lat. caro : meso + levare : dignuti; u značenju „zbogom mesu“) mesopust, poklade ili fašnik.

28. veljače 2014. u našoj školi održane su maškare učenika od 1.do 4. razreda. Naši gosti su bila djeca Dječjeg vrtića Josipdol u zanimljivim i maštovitim kostimima.

U jutarnjim satima u veseloj atmosferi, počeo je maskenbal. Učenici su uz pjesmu, igru, ples i slatkiše obilježili ovaj dan te uspjeli šarmirati i nasmijati nazočne svojim kreativnim idejama.

Na kraju, najkreativnije maske su dobile priznanja.

Dio atmosfere možete vidjeti u priloženom videu.

Učiteljica Višnja Juričić