Oštarci prvi puta na natjecanju u kuglanju

Autor: Josip Anušić, Ruža Neralić, 11. 3. 2009.

Na 18. parovnom prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje U – 14, održanom na kuglani “Klek“ u Ogulinu 7. i 8. 3. 2009. nastupili su po prvi puta i učenici škole Oštarije, koji kuglanje uče tek četiri mjeseca. Muški natjecateljski par, Marko Božičević (437) i Andrija Božićević 456 oborenih čunjeva, zauzeo je 16. mjesto, što je izuzetan uspjeh jer ostali dječaci iz Zagreba, Novske, Rijeke i drugih većih gradova treniraju godinama i iza sebe imaju niz nastupa. Marko i Andrija uspješno su prebrodili svoj prvi nastup i postigli najbolji rezultat između ostalih parova s ogulinskog područja.

U kategoriji kadetkinja na parovnom državnom prvenstvu nastupila su 4 para naših učenica. Najuspješnije su bile Ana Grdić (449) i Marija Rahan (472) potom Ružica Puškarić (411) i Alenka Todorović (434), Marija Neralić (422) i Tea Žlimen (393), Rea Požek (328) i izuzetno uspješna Danijela Rajak sa 467 oborenih čunjeva.

Slijedeće znčajnije natjecanje održati će se 28.3.2009. kada će naše mlade kuglačice i kuglači nastupiti na POJEDINAČNOM DRŽAVNOM PRVENSTVU pa im želimo puno sportske sreće i uspjeha.