Dan škole - čestitka

Autor: Anita Poljak, 19. 3. 2021.

Čestitka

Poštovani učitelji, dragi učenici,

Na današnji dan Svetkovine svetog Josipa obilježavamo naš Dan škole „Josipdol“.

Sveti Josip je vrlo štovan među vjernicima zbog njegove uloge čuvara i hranitelja Isusa i Marije. Evanđelje ga opisuje u dvije riječi: bio je pravedan i vjeran. Štuje se napose kao zaštitnik cijele Crkve i svake obitelji. Zaštitnik je očeva, muževa te svih zanatlija i radnika.

Odlukom Hrvatskog sabora iz 1687. godine, proglašen je zaštitnikom hrvatskog naroda.

Dragi učitelji,

Ovom prilikom Vam zahvaljujem što igrate jednu od najvažnijih uloga u životu svakog učenika. Hvala Vam što dajete nadu i pružate oslonac svakom djetetu, bezuvjetno i ravnopravno.

Dragi roditelji,

Hvala Vam što bezuvjetno dajete povjerenje nama kao ustanovi, kao čovjeku i učitelju da utječemo na život Vašeg najvećeg blaga kojeg posjedujete.

Dragi učenici,

Život nije lagan, vaši vas neuspjesi ne određuju, oni Vas osnažuju. Jedino ograničenje jeste vi sami sebi, a mi ćemo biti Vaša podrška i vodstvo.

Sretan Dan škole!

Ravnateljica: Anđelina Božičević