Zajedno za bolji internet

Autor: Sanja Kurelac, 8. 2. 2021.

Već  tradicionalno,  18.  godinu  zaredom  udruženje  Insafe/INHOPE  uz  potporu  Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta, kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Preko 170 zemalja diljem svijeta, članica udruženja Insafe/INHOPE, svakog drugog utorka u veljači, udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o izazovima u korištenju online tehnologija i važnosti zaštite djece i mladih na internetu. Od 2015. godine Hrvatsku u ovom važnom međunarodnom udruženju predstavlja Centar za nestalu i zlostavljanu djecu.

Povodom obilježavanja međunarodnog Dana Sigurnijeg Interneta 2021, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, sa svojim partnerima i suradnicima, već sedmu godinu zaredom organizira razne aktivnosti za djecu i mlade, ali i za roditelje te stručnjake.

Ove godine, Dan sigurnijeg interneta obilježavamo 09. veljače 2021. godine, a  poštujući epidemiološke smjernice za zaštitu od Covid-19 virusa odlučili smo isti organizirati u virtualnom okruženju. Ovo je jedinstvena prilika da upravo u online kontekstu radimo na promicanju važnosti zaštite djece i mladih na internetu.