UDŽBENICI 5 - napokon dobre vijesti!!!

Autor: Josip Anušić, 19. 8. 2009.

Danas, 19.8.2009., poslije podne mogli smo naći na teletextu HRT-a prvu obavijest o proširenju ponude za podjelu besplatnih udžbenika i na područja posebne državne skrbi. Potvrda ovoj informaciji nalazi se i na web stranicama Ministarstva. CIjeli vijest smo preuzeli i možete je pročitati ovdje klikom na VIŠE.

Druga također dobra vijest jeste otvaranje burze knjiga. Primarnim pregledom može se reći da je posao napravljen super kvalitetno i funkcionalno. Možete ponuditi knjige, možete zatražiti knjige ali direktno od učenika kao što ste vi i to sve putem e-maila. Sami provjerite na stranicama burza.skole.hr vidjet ćete, jako jednostavno.

Distribucija besplatnih udžbenika u područja od posebne državne skrbi

19. kolovoza 2009.

Agencija za odgoj i obrazovanje je u suradnji sa Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa započela s distribucijom udžbenika za učenike s područja od posebne državne skrbi. Za tu namjenu osigurano je više od 270 tisuća udžbenika za osnovu i srednju školu. Riječ je o udžbenicima koji su tiskani za školsku godinu 2008/2009 te 2007/2008., a osim nekorištenih udžbenika jedan dio se odnosi i na očuvane udžbenike. Najvećim dijelom riječ je o udžbenicima namijenjenima za višegodišnju uporabu.

Do sada su udžbenici dostavljeni u više od 40 osnovnih škola Vukovarsko-srijemske, Požeško-slavonske te Zadarske županije. Do kraja ovog tjedna udžbenici će biti dostavljeni i u škole Šibensko-kninske županije, a trenutno se pripremaju udžbenici za osnovne škole iz Ličko-senjske županije kao i udžbenici za srednje škole Vukovarsko-srijemske županije koji bi se trebali distribuirati do kraja tekućeg mjeseca. Distribucija se provodi u suradnji sa županijskim uredima za obrazovanje spomenutih županija.