"Ruksak (pun) kulture- umjetnost i kultura u vrtiću i školi za 2024. godinu"

Autor: Valentina Bolješić Vujaklija, 29. 4. 2024.

Naša škola prijavila se i ove godine i izabrana je za sudjelovanje u projektu „Ruksak pun kulture“.

Od 352 zaprimljene prijave odgojno – obrazovnih ustanova u cijeloj RH, u našoj županiji je prošlo pet osnovnih škola uključujući i našu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s Ministarstvom kulture i medija sufinancirat će 10 kazališnih programa, 9 filmskih, 11 plesnih, 9 književnih, 12 glazbenih, 13 vizualnih umjetnosti, 5 programa muzejske i kulturne baštine, 3 programa interdisciplinarnih djelatnosti te 2 programa umjetničkih akademija. Sve prijavljene programe vrednovalo je Stručno povjerenstvo za odabir programa Ruksak (pun) kulture za 2024. godinu.

Odabrani programi omogućuju dostupnost i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, razvijanje njihovog kreativnog obrazovanja, senzibiliziraju djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture te omogućuju djeci i mladima pristup svim vrstama umjetnosti i kultu.