Županijska smotra učeničkih zadruga

Autor: Maja Stošić, 12. 5. 2017.

U Ozlju, 12. svibnja 2017. - održana je 18. županijska smotra učeničkih zadruga. Smotra je održana u OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj. Sudjelovalo je ukupno 15 učeničkih zadruga iz 12 osnovnih i dviju srednjih škola te zadruga Učeničkog doma Karlovac.
Na izložbenim prostorima moglo se vidjeti mnogo ukrasnih proizvoda od drveta i ostalih prirodnih materijala, rukotvorine od keramike i tekstila, prirodna kozmetika i pripravci. Smotra je pokazala puno kreativnosti, mašte i truda vrijednih ruku kako bi se što bolje prikazalo čuvanje tradicije i njezina primjena na suvremenim uporabnim predmetima.

Naša UZ „Ča veliki,ča mali“ ove je godine predstavila uporabne predmete od brezinog drveta. Izradili su ih učenici,zadrugari i njihove voditeljice radionica: Iva Košenski Belančić,Snježana Brozinić,Viktorija Pribanić, uz budno oko voditeljice i koordinatorice Maje Stošić, te uz svesrdnu pomoć pomoćnog osoblja škole i nekolicine učitelja.

Povjerenstvo je odabralo tri zadruge koje će predstavljati Karlovačku županiju na 29. državnoj smotri. Prvo mjesto dodijelili su UZ „Ivančice“ iz OŠ Rečica, drugi je karlovački Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži i njihova UZ „Leptir“,a treća UZ „Regoč“ iz OŠ IBM Ogulin.