Ususret Božiću

Autor: IRINA GRAČANIN, Josip Anušić, 22. 12. 2011.

Od OŠTARIJE božićna priredba 22-12-2011

Učenici OŠ Josipdol PŠ "Siniša i Zrinko Rendulić" Oštarije i ove školske godine s veseljem su dočekali zimske praznike te tome u čast, u suradnji s učiteljicama škole Senkom, Viktorijom i Irinom, pripremili i održali božićnu priredbu popraćenu božićnim sajmom kojeg već tradicijski svake godine organizira Učenička zadruga „Ča veliki, ča mali“ u Oštarijama, ove godine prvi puta, pod vodstvom učiteljice Maje Stošić.

U priredbi su sudjelovali svi učenici. Tako su učenici prikazali putovanje božićnog zvončića, razgovor zvjezdica, dolazak Isusa i Marije s djetetom, njihovo darivanje, ali bilo je tu i zečića, snjegovića, stabala. Sve prisutne roditelje, bake, djedove, uveseljavali su i raspjevani zbor te plesovi naših mališana. Zajedničkom recitacijom svi učenici zaželjeli su sretne i blagoslovljene blagdane.

Nagrada za uloženi trud bio je gromoglasan pljesak publike. I ove godine mali Oštarci i nihove učiteljice dokazali su da kad se male ruke slože, onda se sve i može.

Izvor: Irina Gračanin