> PRO TOUNJ
A kod nas...

"Manje oružja, manje tragedija"

Autor: Anita Poljak, 21. 2. 2015.

U petak 20. veljače 2015. u Područnoj školi Lucije Capan u Tounju održano je predavanje „Manje oružja,  manje tragedija“ za učenike od 5. do 8. razreda.  Održali su ga predstavnici Hrvatskoga centra za razminiranje, Ministarstva unutarnjih poslova i Hrvatske vojske. Upoznali su učenike s činjenicom da na području naše općine i županije još uvijek ima minski sumnjivih područja, ukazali na važnost toga da ne ulazi u područja obilježena pločama koje upozoravaju na opasnost od mina te upozorili da se ploče s takvim natpisima nipošto ne uklanjaju. Predstavnik Hrvatske vojske upoznao je učenike s raznim vrstama mina koje još uvijek vrebaju u našem kraju te objasnio kako postupiti u slučaju da uočimo neko eksplozivno sredstvo.  Ovaj niz kratkih, zanimljivih izlaganja učenici su slušali s pažnjom i na kraju pljeskom iskazali zahvalnost za poučne informacije.

Dražen Valentin