PREPORUKA

Autor: Josip Anušić, 8. 4. 2009.

ENCIKLOPEDIJA - Pod okriljem CARnet-a otvorena je još jedna jako korisna usluga, bolje rečeno izvor znanja. Na internet je postavljena prva on-line enciklopedija u Hrvata tako da možete u cijelosti pretraživati po pojmovima ili pak izrazima. Enciklopedija nam je dobro poznata jer smo je imali prililku kupiti uz Večernji list protekle 3 godine, a znamo je kao Opća i nacionalna enciklopedija. JAko, jako, korisno kao polazište ili osnova za referate. Za pristup potrebno imati Carnetove podatke (nnnn@skole.hr).

KAKO? Pod ovim linkom naći ćete mnogo dobrih savjeta i ne treba vam registracija, ovo je jedina takva usluga na carnetu. Smatram materijale koji su ovdje napisani više nego korisnim i ne samo za učenike već ima nešto i za nas učitelje. Npr. kako napisati referat, grafikon, dijagrami, istraživanje i mišljenje, esej, kako napisati novinski članak, ma FANTASTIČNO.

UČILICA - Treba registracija, i svakako isprobajte.

ON-LINE TEČAJEVI - nakon registracije naići ćete na lijepo sučelje i povelik popis on-line tečajeva koje možete sami preći i testirati. Više je informatičkih tema: npr.: ECDL i za Linux (OpenOffice skup uredskih aplikacija, besplatan) i Windows sustav. Kako napraviti Flash animaciju, unaprijediti web stranicu i sl. Srednjoškolci imaju znatno više tema vezanih uz nastavu koju obrađuju: matematika, fizika i dr.

WEBMAIL- za one koji još nemaju mail ovo je jako dorađena stvar. S registracijom u školi, na potvrdi ste dobili sve potrebne podatke.

SPAJALICA- popunite ovo, može biti zanimljivo. Možda vas netko od učitelja ili učenika pozove na suradnju zbog istog hobija.