Valentinovo

Autor: Josip Anušić, 17. 9. 2006.

Župna crkva u JosipdoluDragi učenici i učitelji, bliži se blagdan sv. Valentina, zaštitnika zaljubljenih, ali i što je manje isticano, zaštitnik zdravlja duše i tijela. U našoj školi možda skupimo ideja i volje za ostvarenje priredbe i zabave za učenike. Ipak, na taj dan itekako priliči otići na istu nakanu pomoliti se na svetoj misi da Bog dade više ljubavi na ovom svijetu da je iskazujemo potrebitima. Ljubav je univerzalna vrijednost i glavan sastavnica čovjekova života u svim njegovim segmentima. Živjela Ljubav. U nastavku je tekst poziva na obilježavanje ovoga dana u našoj župnoj crkvi.

Župa sv. Josipa u Josipdolu, u

subotu, 14.02. slavit će svog SUZAŠTITNIKA, sv. Valentina, svećenika i mučenika Crkve, svjedoka vjere u vrijeme Rimskoga Carstva u 3 stoljeću.

Ime Valentin dolazi od latinske riječi "valens", a znači : zdrav, krepak. Kod nas imena Zdravko i Zdravka imaju korijen upravo u toj riječi.

Sv. Valentinu se molimo za zdravlje duše i tijela, za zdrav i krepak život, za svoj život i živote svojih. Običaj je nas vjernika katolika, da se za blagdane zaštitnika i suzaštitnika, okupljamo u našim crkvama, stoga VAS pozivam da u subotu 14.02. dođete u župnu crkvu u Josipdol na Misno slavlje koje će biti u 11:00 sati.Sv. Misu će predvoditi vlč. Žarko -Vladislav OŠAP, svećenik Banjalučke biskupije, župnik u Drvaru u BiH, u koncelebraciji domaćeg župnika vlč. Ilije JANJIĆA i svećenika (župnika) Ogulinskog dekanata.

Dođite da zajednički kao braća i sestre u vjeri: molimo i od Boga zagovorom sv. Valentina, isprosimo milost zdravog života, svoga i svojih.

Nakon sv. Mise, predviđen je kulturno-umjetnički program kojega će izvesti članovi KUD-a "IZVOR" iz župa: Rakovica, Drežnik Grad i Plitvice. Na programu će biti: splet hrvatskih pjesama i kola iz: Like, Korduna, Slavonije, Dalmacije, Bosne itd. Popodne u 17:00 sati bit će još jedna sv. Misa: Večernja:za one koji nisu u mogućnosti sudjelovati na prijepodnevnoj Misi!

Očekujući Vaš dolazak, srdačno Vas pozdravlja:

Ilija JANJIĆ, župnik u Josipdolu.