> Knjižnica

Čitamo mi,u obitelji svi

Autor: ANITA Žanić Prebežić, 7. 11. 2013.

Ove školske godine naša škola također sudjeluje u nacionalnom projektu " Čitamo mi, u obitelji svi", pokrenutom 2011. U projektu sudjeluju učenici trećih razreda koji dobiju naprtnjaču s osam različitih  knjiga za zajedničko čitanje sa članovima obitelji u narednih pet dana. Cilj projekta je poboljšati čitalačke vještine i navike učenika, razumijevanje pročitanog, prepričavanje i sažimanje, bogaćenje dječjeg rječnika. Važnu ulogu u ovom projektu imaju i roditelji koji svojim pozitivnim stavom prema čitanju i knjizi daju primjer svojoj djeci da je čitanje vrlo zabavna aktivnost. Projekt "Čitamo mi, u obitelji svi" počinje se provoditi u drugom polugodištu s učenicima trećih razreda.