A kod nas...

Dan škole - 2015.

Autor: PETAR MALNAR, 24. 3. 2015.

Gosti i naši dragi penzioneri popunili su prve redove. Ispred njih pozornica na kojoj su učenici izveli predstavu Kameni svatovi. Novi način izvođenja teksta.  Glasovi sa snimljene  podloge, usudio bih se napisati, poklapali su se bez greške sa izgovorom mladih izvođača predstave. Još jedno je fasciniralo one koji su dobro pratili predstavu. Sigurnost izgovaranja teksta i ponašanje na pozornici ocjenjujem čistom peticom. Iza odličnog još bolje. Klapa kulturno umjetničkog društva  Klek iz Ogulina poklonila nam je koncert za pamćenje. Šuškanje  i žamor u zadnjim redovima dvorane nećemo previše zamjeriti. Slušati koncerte treba naučiti u praksi, za to treba vrijeme  i imati dovoljno godina, repertoar biti primjeren uzrastu. Toga nije bilo u zadnjim redovima i nećemo žamor stavljati na dušu naših učenika.

Dan škole

Po  jednima je trebalo ovako po drugima onako. Jedni bi promijenili vrijeme, drugi dan održavanja, treći mjesto. Sto ljudi, a  pedeset prijedloga. Ovako ili onako u jednom se moramo složiti. Uloženo je puno vremena, rada, volje, proba da se prikaže što možemo i da proslavimo naš Dan škole kako smo i zaslužili. U još jednom se moramo složiti. Iskusno oko autora članka  je zaključilo da su kolegice tu večer  bile drukčije, posebne, otmjene. Predstavile su ljepotu ženskog roda u najljepšem svjetlu, na licima nisu mogle sakriti zadovoljstvo, a ja bih dodao da je pokazana jedna od  najljepših strana naše škole.

Predstava i koncert  završavaju, a počinje festival delicija. Logistika odrađuje svoj posao besprijekorno. Za nekoliko minuta švedski stol  je pun hrane. Klupe su složene u stolove, oko njih stolice i gosti su posluženi. Pogled mi šara po stolu, osjećam da je sve fino, ne znam što uzeti i od svega toga odlazim napola sit kući. Desetka za Vladu, tetu Ivanku, Gordanu i ostale koji su pomagali.

Do slijedećeg Dana škole

Petar Malnar

Više slika pogledajte ovdje.