A kod nas...

Naše učenice najbolje na 9. državnom natjecanju vatrogasne mladeži

Autor: Josip Anušić, 22. 5. 2010.

Prošli vikend završeno je 9. državno natjecanje vatrogasne mladeži Republike Hrvatske koje se od 14. do 16. svibnja održavalo u Šibeniku. Mlade predstavnice DVD Josipdola osvojile su, ni manje ni više nego,  1.mjesto. Svi u školi Josipdol sretni smo zbog izvanrednog uspjeha kojeg su postigle učenice 7. i 8. razreda:Anamarija Muhar, Ivana Muhar, Andrea Fumić, Ivana Keser, Ivona Keser, Vilma Kirasić, Ana Moguš, Josipa Gašparović, Anita Kolić i Danijela Miščević uz voditeljicu Marjanu Turkalj.

Naravno, za ovaj rezultat trebalo je puno vježbanja, odricanja od svoga slobodnoga vremena i prolivenog znoja, ali i borbenosti i ponosa. Čestitke za odličnu pripremu djevojaka idu i na adresu uprave DVD Josipdol.

Konkurencija u kategoriji ženske od 12-16 godina bila je jaka, brojna i oštra. Dokaz je i to da su naše cure pobijedile tek s jednim bodom prednosti. Hrabri i podatak da je u natjecanju sudjelovalo 62 ekipe iz cijele Hrvatske, ali i to da su među prvih deset naše djevojke najmlađe i uopće među mlađima na prvenstvu. Znajući sve ovo, imamo i više nego pravo očekivati od ove generacije još mnogo uspješnih natjecanja. Slijedi i najveće natjecanje u ovoj branši: Olimpijada vatrogasne mladeži u Sloveniji. Djevojkama želimo puno uspjeha u natjecanju, ali još više uspjeha u druženju, sklapanju novih prijateljstava i odrastanja i usvajanja duha vatrogastva prema onom natpisu na vatrogasnim zastavama: "Vatru gasi, brata spasi", to znači osjetljivost i suosjećajnost za drugoga kada je on u nevolji, spremnost za pomaganje.

Slijede "vrući dani" u školi, kontrolni, ispitivanje, zaključivanje ocjena. Također krajem školske godine slijedi podjeljivanje sakramenta Potvrde i primanje darova Duha Svetoga, neka ih to povede putem čestitosti pa i u vatrogasnoj kulturi.