A u nas ...

Terenska nastava u Šibeniku i NP Krka

Autor: Josip Anušić, 11. 6. 2009.

Učenici trećeg i četvrtog razreda PŠ Oštarije i Modruš sa svojim su učiteljima održali u ponedjeljak 8. lipnja terensku nastavu u Dalmaciji. Posjećen je grad Šibenik, Sokolarski centar, NP Krka i grad Zadar. Učenicima je ovo bilo svojevrsno ponavljanje gradiva uz učenje novih zanimljivosti. Pažljivo su pratili što im se predstavljalo i postavljali su mnogo pitanja vodičima i svojim učiteljima.

Prvi poredu bio je Šibenik - Krešimirov grad, grad djece i grad prvog hrvatskog sveca Nikole Tavelića. Kružno su obišli rivu, katedralu i uopće stari grad, pored Crkvenog muzeja i svetišta Nikole Tavelića do spomenika Petru Krešimiru.

Slijedeće odredište, Sokolarski centar, bilo je isto tako jako zanimljivo. Učenici s velikom pažnjom pratili svoga domaćina, a imali su priliku postavljati pitanja, dodirivati ptice grabljivice i aktivno sudjelovati u demonstraciji dresiranih ptica.

NP Krka došao je kao osvježenje ovog vrućeg dana. Kaskade koje tvore sedraste naslage, obilje vode, etno objekti i muzeji sa suvenirnicom oduševili su djecu, kao i palačinke s kojima su bili počašćeni.

Kraj izletničkog dana bio je u Zadru. S nestrpljenjem se čekalo poslušati morske orgulje, ali toga dana valovi su bili mali i orgulje se nisu baš čule. Učenici su osluškivali ležeći uhom na rupi, ali nisu baš puno zvukova uhvatili.

Na kraju dana svi su bili izuzetno zadovoljni onim što su vidjeli i čuli. Za vrijeme putovanja u autobusu nije bilo mučnina, već pjesme i viceva. Nekoliko fotografija možete naći u foto-galeriji.

> MZOS