A u nas ...

Radio igra "Za minutu mama" plasirala se na državnu razinu LIDRANO natjecanja

Autor: Josip Anušić, 16. 3. 2021.

Lijepa vijest dolazi nam sa županijskog LIDRANO natjecanja: na državnu razinu natjecanja upućena je radio igra "Za minutu mama" koju su priredili prvašići i petaši s mentoricom Senkom iz PŠ Siniše i Zrinka Rendulića - OŠtarije.

Da se podsjetimo, učiteljica Senka je i prošle godine imala pobjedničku ekipu koja je ostvarila najbolji mogući rezultat, te bila u užem krugu od pet najboljih u državi.
Tada je učiteljica Senka imala četvrti razred i s njima je jako bojažljivo ušla u svijet učeničkog radijskog stvaralaštva, a završilo je na najbolji mogući način. To joj je bio poticaj te je i ove godina odlučila sudjelovati u natjecanju, ali ovaj put okosnica su bili učenici prvoga razreda uz tehničku pripomoć nekoliko prošlogodišnjih slavodobitnika, sada učenika petog razreda.

Dovela je sebe pred još veći izazov, postići dobar rezultat s tek upisanim školarcima. Svaka razina natjecanja nosila je veliku količinu iščekivanja i uzbuđenja. Prvo prolaze na školskom natjecanju. Zatim na lokalnom natjecanju, širem ogulinskom i dugoreškom području i opet uspjeh, plasman na županijsko natjecanje.

Županijsko natjecanje održano je 16. ožujka. Svi smo odahnuli, radio igra "Za minutu mama" prvašića iz Oštarija upućena je državnu razinu natjecanja. Čestitamo i želimo puno uspjeha i na ovoj zadnjoj stepenici natjecanja. Bravo za sve: učenike 1. i 5. razreda, te njihovu mentoricu Senku Stojisavljević.
Fotografija od božićne recitacije održane u učionici.

> MZOS