A u nas ...

Dan područne škole "Siniša i Zrinko Rendulić"- Oštarije

Autor: Viktorija Pribanić, 2. 6. 2009.

Školska igrališta, vatrogasni dom, prostorije škole u petak 29. svibnja bili su mjesto radosti, susreta, novih prijateljstava, veselja, sportskih natjecanja, dobrog obroka, zabave, ali i osvrta unatrag, na postignuto u ovoj školskoj godini. Voditeljica područne škole Oštarije, gđa. Viktorija Pribanić, predstavila je one uspješnije rezultate i učenike koji su ih ostvarili:

Prije samog početka proslave htjela bih Vas upoznati s događajima ove školske godine.

Uglavnom su je obilježile priredbe vezane uz blagdane. Najprije započinjemo Danom kruha i već tradicionalnim Božićnim sajmom koji je i ove godine bio vrlo posjećen. Članovi učeničke zadruge „Ča veliki,ča mali“ pokazali su uratke svojih vrijednih ruku i zavidnu kreativnost. Posjetitelji su posebno bili oduševljeni dramskom izvedbom „Božićne čarolije“ u koju su bili uključeni svi učenici bilo pjesmom, plesom, glumom, izradom scenografije ...Učenici viših razreda su osmislili Valentinovo, a učenici nižih razreda maškare.

Posebno bih istaknula da je za vrijeme proljetnih praznika u našoj školi djelovala radionica animiranog filma pod vodstvom istaknutog animatora Ede Lukmana iz Škole animiranog filma iz Čakovca. Tako je nastao naš prvi crtani film „Šuma Striborova“ koji ćemo Vam nešto kasnije predstaviti kao i naše male animatore. U sufinanciranju je sudjelovalo društvo „Naša djeca“, učenička zadruga i roditelji. Želja nam je da nastavimo s tim projektom te da se više djece uključi.

Dio nastave realizirali smo izvan škole.Bili smo u Zorin domu u Karlovcu gledati kazališne predstave. Učenici nižih razreda bili su osim u Karlovcu i u Zagrebu, na Bjelolasici, a planiraju i odlazak u Šibenik, Zadar i Nacionalni park Krku. Učenici viših razreda Bili su na Krku, a idu i u Zaostrog.

Tijekom školske godine naši učenici su sudjelovali na različitim natjecanjima kako školskim tako i županijskim i državnim.Ovim putem želimo ih istaknuti jer su doista to svojim radom i zalaganjem zaslužili.

Na školskom natjecanju iz matematike sudjelovali su učenici 4. i 6. razreda. Učenice Mateja Mihaljević, Mateja Juričić i Katarina Gračanin redom su zauzele 1.,3. i 4. mjesto.

Filip Franjković,Iris Belančić, Tea Grba i Marija Neralić zauzeli su prva četiri mjesta. Učenici Romano Jurašić, Luka Rendulić i Doris Ilovača također su bili uspješni.

Na školskom natjecanju iz geografije opet su sudjelovali učenici 6. razreda i to Filip Franjković, Marija Neralić, Tea Grba i Martina Kesner. Zauzeli su prva tri mjesta.

Na školskom natjecanju iz biologije sudjelovale su učenice 8. razreda Rea Požek i Marija Rahan zauzevši 2. i 3. mjesto, a Rea Požek je sudjelovala i na županijskom natjecanju zauzevši u jakoj konkurenciji 11. mjesto.

Učenice 6. razreda Lorena Fićurin i Martina Kesner ekipno od 23 škole na županijskom natjecanju Sigurno u prometu osvojile su 8 mjesto.

Na županijskom natjecanju likovnih radova sudjelovale su učenice Iris Belančić iz 6. razreda i Iva Pribanić iz 5. razreda te Ivana Crnković i Luka Rendulić. Radovi Iris Belančić i Ive Pribanić izabrani i za državno natjecanje.

Filip Franjković i Tea Grba iz 6. razreda te Marko Tunjić učenik 8. razreda sudjelovali su najprije na školskom, a zatim kao najuspješniji i na biskupijskom natjecanju iz vjeronauka i zauzeli odlično 2. mjesto što je najveći uspjeh naše škole u voj školskoj godini.

Prošli tjedan održana je međužupanijska smotra učeničkih zadruga na kojoj su po prvi puta sudjelovali „Ča veliki,ča mali“ zauzevši 5. mjesto.

Naši učenici nisu samo uspješni u školskim aktivnostima već i u športskim.Tako imamo vrsne rukometašice, nogometaše, kuglačice i kuglače, tenisačicu, mažoretkinje i folkloraše. Za njihovim uspjesima ne zaostaju niti mali vatrogasci.Oni će nam se sada sami predstaviti.

Bliži se kraj školske godine, a time i želja za što boljim uspjehom. Posebno se to odnosi na učenike osmog razreda. Gospođa Ruža Rendulić, majka poginulih branitelja po kojima naša škola nosi ime, već nekoliko godina najboljeg učenika koji je svih osam godina imao uspjeh 5,0 nagrađuje vrlo vrijednom knjigom. Tko će to biti ove godine znat ćemo za nekoliko dana. Gospođi Ruži posebno se zahvaljujemo na pažnji i pomoći koju nam pruža.

Danas je kod nas vrlo veselo i živo jer su nas posjetili učenici mlađeg uzrasta iz Zagreba, Fažane i Novigrada Podravskog, a prije par tjedana bili su tu i učenici s Korčule.

Prikazat ćemo Vam i naš prvi crtić „Šumu Striborovu“na koji smo jako ponosni.S tim crtićem sudjelovat ćemo na Festivalu bajki u Ogulinu.

Nakon toga organizirali smo nastavak proslave u športskom duhu na školskim igralištima pa se nadamo da ćete nam se pridružiti u športskim nadmetanjima u odbojci, nogometu i hokeju na travi.

Pozvala bih one koji se žele posebno obratiti prisutnima da to učine, a svima još jednom želim ugodan boravak i uspjeh u natjecanju. Poslije svega čeka nas slasni fažol.

> MZOS