> Vjeronauk
Meditacije

Cvjetnica u Oštarijama

Autor: Josip Anušić, 6. 4. 2009.

Crkva Majke Božje od Čudesa u Oštarijama kod Ogulina na ovu Cvjetnicu bila je popunjena velikim mnoštvom vjernika kao rijetko kada. Naročito je bio veliki broj djece, njihovih roditelja i mladih. Misa je započela procesijom oko zidina crkve. Djeca i mladi s buketima cvijeća i masline na početku procesije hodeći uz stare zidine poticali su maštu na stvarnu sliku onog vremena, kao da su ta djeca istrčala pred Isusa i pred tim zidinama i portalima mahali u znak dobrodošlice, a uz pjesmu Hosana koju je pjevao župni zbor s narodom. Pravi proljetni dan, sunčevim svjetlom obasjana priroda u buđenju, probudila je mnoge na čekanje pravog Buđenja-Uskrsa. Svjetlo Kristovo neka probudi i svijetli ovom naraštaju na životnom putu.