> Nastava
Zanimljivosti
17.08.2015. 09:58
Hlade li nas doista sladoled i rashlađena pića?
Ljeto je uvijek sinonim za aktivnosti na vodi, hladna pića i, naravno, sladoled. Iako bi se većina nas složila da su sladoled i hladna pića osvježavajuće ljetne poslastice, studija objavljena u časopisu The Conversation postavlja pitanje hlade li nas oni doista?

02.06.2015. 14:08
Živčane stanice koriste jedna drugu kao navigaciju
Kada se živčane stanice oforme u embriju, one nisu funkcionalne jer se ne nalaze u tom trenutku na položaju gdje bi trebale biti, već moraju biti vođene do njihovog konačnog položaja uz pomoć neke vrste molekularne i stanične navigacije.

20.05.2015. 10:10
Alergo Alert - mobilna aplikacija namijenjena oboljelima od alergija
Alergijske bolesti ubrajaju se među najrasprostranjenije bolesti današnjice te predstavljaju i sve značajniji javnozdravstveni problem. Sukladno tome, Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ je u suradnji s partnerima razvio inovativnu aplikaciju namijenjenu oboljelima od alergije. Aplikacija Alergo Alert omogućuje ažurno praćenje dnevnog stanja alergena prisutnih u zraku, a uz informacije o trenutnom stanju, korisnicima je dostupna i prognoza za nadolazeće dane.

13.05.2015. 11:48
SferaKon 2015: od Alise u zemlji čudesa do male Grunfove radionice
Ovogodišnji SFeraKon, koji će održati od 15. do 17. svibnja na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva, donosi niz predavanja, prezentacija, kvizova i igara na teme fantastike i znanstvene fantastike, od Alise u zemlji čudesa i kultnog filma 'Dina' do Star Trek kvizova i male Grunfove radionice.

15.04.2015. 10:15
Aplikacija za prestanak pušenja
Europska komisija (EK) prvi put u Hrvatskoj pomoću besplatne aplikacije "iCoach" pomaže mladima da prestanu pušiti, kao dio inicijative "Bivši pušači su nezaustavljivi" u povodu Svjetskog dana nepušenja, 31. svibnja.

21.01.2015. 11:29
Kako je tehnologija omogućila evoluciju umjetnosti?
Život suvremenog čovjeka praktički je postao nezamisliv bez interneta, no osim praktičnih posljedica globalne virtualne umreženosti napredak tehnologije omogućio je i evoluciju umjetnosti, piše The Huffington Post.

09.06.2014. 09:45
Đir po Ruđeru - Ruđer te poziva na uzbudljivi znanstveni provod
Institut Ruđer Bošković (IRB) poziva sve građane na znanstveni ‘Đir po Ruđeru’ u subotu 14. lipnja 2014. od 10 do 17 sati. Bogati program ovog jednodnevnog popularno-znanstvenog događanja, će namijenjen je i za najmlađe i školarce ali i za njihove roditelje, bake i djedove.

17.02.2014. 13:22
Slaganje Lego kocki moguće je i putem Interneta
Googleov internet pretraživač Chrome i tvornica LEGO, predstavili su stranicu Build With Chrome , na kojoj se nudi prazna Lego ploča i kockica koliko god treba za izgraditi što god se poželi. Graditi se može i korištenjem touchscreena na mobilnom telefonu ili tabletu, preko Chromea.

> Nastava