Učenički literarni radovi

Radovi na temu kruha

Autor: Anita Žanić Prebežić, 24. 10. 2014.

Mlinar i živi kruh

Jednom davno mlinar se spremao ispeći kruh, ali taj kruh nije bio običan, već živ. Zbog toga sam napisao priču koja će Vas dići s kauča. Pa počnimo!

Mlinar je ispekao kruh i rekao stisnutim zubima: „ Ova tura će se sigurno ispeći!“Nakon pola sata mlinar otvori pećnicu i iznenadi se kada vidi kruh s nogama, ustima i bijelim okom s plavom zjenicom. Upita mlinar kruh: „ Tko si ti i kako si se stvorio tu ?“ Kruh odgovori:“ Ja sam Kruščevićko i stvorio si me ti svojom mukom i svojom ljubavlju.“ Mlinar to čuje i počne plakati čuvši zadnju rečenicu koju je Kruščevićko izgovorio.

Od toga dana kada se kruh oživio pekar nažalost više nije bio na životu, a Kruščevićko se ubije nožem i kaže: „ Ti si me stvorio, s tobom ću i umrijeti!“

Matej Vuković, 4.r.

Dobar kao kruh

Barbara je jako dobra, uopće ne zna za ružne riječi i ljutnju. Barbara se uvijek sa svima druži. Svakome posuđuje stvari. Nikada se na nikoga ne ljuti. Njezine rečenice najčešće zvuče: Hvala! Molim! Nema na čemu! Izvoli! Možeš! Nikada ne psuje. Kada se negdje ide pusti dozvoli da joj roditelji biraju što će obući. Kada se netko ljuti na nju ona ode. Neki kažu da je potpuno luda. Barbara kaže da su joj svi prijatelji. Nikada ne laže. Zar mora lagati? Mislim da ne.

Barbara je dobra kao kruh!

Karmen Puškarić, 4. R

Dobar kao kruh

Biti dobar kao kruh

Nije lako svakome.