Učenički literarni radovi

Dvoje...

Autor: KATARINA PRIBANIĆ, LEO SALIJEVIĆ, 3. 12. 2012.

Podijeliš li s nekim svoju bol ona će se prepoloviti, podijeliš li s nekim svoju sreću ona će se udvostručiti.

Živio jednom u selu čovjek Mile. Nije imao nikoga jer je bio škrt. Nikada nije ni s kim podijelio koricu kruha. Jednoga dana su došli razbojnici koji su ga opljačkali i spalili mu kuću. Bio je sam na ulici,bez igdje ikoga osim prosjaka Tome. Bili su sami na cesti pa ih je samoća spojila. Izjadao se Mile Tomi pa mu je bilo lakše. Nakon dva dana nađe Mile vreču punu novca. Sada kad je bogat kupio si je odijelo i krenuo u grad. Ali na putu se sjeti Tome. Vrati se on u selo,rastrga raskošno odijelo i kupi za ostale novce sebi i Tomi kuću. Tome i Mile su bili sretni jer su prepoznali prave vrijednosti života.