Mladi zadrugari na zavrijeđenom putovanju

Autor: Josip Anušić, 23. 6. 2009.

Članstvo i prijatelji zadruge "Ča veliki, ča mali" proveli su dan u kupanju i obilasku Selca i Vrbnika na otoku Krku u petak 12. lipnja. Na ovaj način nagrađeni su svi vrijedni zadrugari: učenici i učitelji, kao i oni "prvi" zadrugari, učenici koji su sada srednjoškolci. Osim ovakvog načina zahvale za trud u proteklom razdoblju, cilj je jačanje tima i poticaj na uključivanje novih kreativnih snaga ove područne škole i mjesta.

Prekrasan sunčan dan, drugi po završetku škole, dobro ozračje među putnicima bili su sve što je trebalo da sadržaji upriličeni za ovaj dan prođu u najboljem redu. Odredište u Selcu bila je plaža u blizini dječjeg ljetnog odmarališta Karlovačke županije. Nakon prvog kupanja u njihovom restoranu bio je i ručak za sve putnike. Poslije ručka za sve je bila dogovorena panoramska plovidba sve do otoka Krka i obilaska starog grada Vrbnika koji je, između ostalog, poznat po autentičnoj vrsti grožđa Vrbnička žlahtina i velikom broju svećenika, živućih čak 18, a među njima i sadašnji kardinal. Po povratku uslijedilo je kupanje i igre u vodi do iznemoglosti. Ali umor je potisnut u autobusu. Pjevalo se i smijalo sve do Oštarija. Može se reći da je ovo putovanje bilo jedno od ljepših iskustava u proteklom periodu. Troškovi su podmireni iz sredstava koja je ostvarila zadruga svojim aktivnostima.