Dani kruha-Tounj

Autor: MILENA CAPAN, 5. 11. 2014.

Dana 30.10. u 11:00 obilježavali smo Dane kruha. Prvo su učenici, zajedno sa svojim učiteljicama, ukrašavali svoje stolove na hodniku. Komisija u sastavu: Snježana Brozinić, fra Slaven Mijatović i Tatjana Dragić, imala je veoma težak zadatak: pogledati svaki stol, analizirati ga i ocijeniti. Dogovorili smo se da ćemo dijeliti Priznanja za: 1. Najljepši kruh, 2. Najljepši kolač, 3. Najbolji uređeni stol. Dok je komisija ocjenjivala stolove u hodniku, mi smo u učionici pratili program učenika od prvog do petog razreda:

1.     Mali zbor- pjevao je dvije pjesme

2.     Učenici petog razreda izveli su zbornu recitaciju

3.     Učenici drugog razreda izveli su ples i dvije recitacije

4.     Učenici trećeg razreda imali su jednu recitaciju

5.     Učenici četvrtog razreda imali su dvije recitacije

6.     Učenica petog razreda recitirala je svoju pjesmu o kruhu

Poslije programa je fra Slaven Mijatović blagoslovio kruh, jeli smo kolače, peciva i kruh koji su učenici donijeli u školu. Tada je slijedilo proglašavanje pobjednika koje su svi s nestrpljenjem čekali.

1.     Za najljepši kruh proglašen je kruh 7. i 1. razreda.

2.     Najljepši je kolač učenika 8.r.

3.     Najljepši je stol učenika 6.r i 7.r.

Posebno priznanje dobili su učenici 7.r za sveukupan trud.

Nakon proglašenja pobjednika, vesele zabave i ukusne zakuske, vratili smo se na nastavu.

Zahvaljujem svim mamama koje su uložile svoj trud, vrijeme i ljubav kako bi uveličali ovu svečanost „Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje.“

Slike1

Slike2