Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Anita Poljak, 7. 10. 2014.

U školi Josipdol po prvi puta organizirano je  školsko Natjecanje u čitanju naglas, a 15 listopada u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Ogulinu bit će organiziran međugradski sustret. Ideja o čitanju naglas potekla je od Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, a s ciljem popularizacije knjige i i čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja.

Učenici se natječu u dvije kategorije; 3., 4. i  5. razredi čine prvu kategoriju, a učenici od 6.- 8. r pripadaju drugoj kategoriji. Natjecatelji samostalno odabiru knjigu po vlastitom izboru i u kratkom interpretativnom čitanju i kreativnom uvodu nastoje slušatelje zainteresirati za odabranu knjigu.

Na školskom natjecanju sudjelovalo je 14 učenika, a u Ogulin odlaze Valentina Bičanić i Doris Božičević. Učenicima držimo fige 15, 10. , a kako je to danas izgledalo opisat će Vam fotografije.