Učenje i ocjenjivanje preko interneta

Autor: Josip Anušić, 1. 4. 2009.

pred testom na ekranuSasvim sigurno, za nastavu vjeronauka (možda i općenito za nastavu) u našoj školi ovo je povijesni dan. Danas je održan prvi sat vjeronauka na ovom sustavu - moodle- za e-learning. Iako su mogućnosti ogromne za učenje na daljinu, kako se danas o tome priča, sat vjeronauka je održan u informatičkoj učioni PŠ Oštarije (Oš Josipdol) s osmim razredom, upravo iz razloga upoznavanja s novim vidom pouke i ocjene usvojenosti sadržaja.

Sve u svemu, može se biti zadovoljno s učinjenim ako imamo u vidu da svi učenici nemaju otvoren e-mail account, što je otežavalo registraciju na sustav, zatim tu je faktor iznenađenja pred novim sučeljem i mogućnostima, pa je bilo malog nesnalaženja u početku. Tu je i prevelika želja učenika da se što prije okušaju na testu, tako da nisu svi iskoristili priliku da se prethodno upoznaju s lekcijama koje su bile postavljene. Ipak, bilo je vremena da se dva puta prođe neke sadržaje i ponovno pristupi, za đake, jako zanimljivom načinu provjere znanja testom s višestrukim izborom, a učenici su bili zadovoljni mogućnošću da se odmah vide rezultati i mjesta gdje su griješili i točni odgovori.

REgistrirajte se i isprobajte i sami na slijedećem linku - vjeronauk učenje preko interneta.