TERENSKA NASTAVA U TOUNJU-DAN JABUKA

Autor: Tanja Županić Brozović, Anita Poljak, 23. 10. 2013.

Dana, 22. listopada, 2013. učenici 2. razreda OŠ Josipdol, PŠ Oštarije i svi učenici PŠ Vojnovac išli su na terensku nastavu u Tounj.

Cilj terenske nastave bio je obilježavanje Dana jabuka koji je službeno 20.10. , Svjetskog dana hrane te upoznavanje sa prijevoznim sredstvima. Učenici su od Josipdola i Oštarija putovali autobusom do Ogulina gdje su vidjeli autobusni i željeznički kolodvor, a zatim vlakom od Ogulina do Tounja.

U Tounju su nas doćekali učenici 2. razreda i njihova učiteljica Bogdanka. Upoznali su nas sa svojim mjestom i crkvom.

Potom smo krenuli u voćnjak jabuka gdje smo brali jabuke. Budući da su učenici bili vrijedni domaćin ih je nagradio domaćim sokom od jabuka.

Uslijedio je posjet sirani gdje smo vidjeli postupak dobivanja sira i odmah ga degustirali. Na kraju smo došli do škole, razgledali je, marendovali a onda smo ušli u 2. razred gdje su nas dočekali ukusni kolači od jabuka koje su pripremile vrijedne mame naših domaćina. Uslijedile su sportske igre i odlazak autobusom kućama. Bila je ovo edukativna i zanimljiva nastava koju ćemo dugo pamtiti. Još jednom se zahvaljujemo učenicima 2. razreda iz Tounja i učiteljici Bogdanki na gostoprimstvu i organizaciji.

Učiteljica:

mr. Tanja Županić