Mi smo prvaci!!!!!!!!!!

Autor: KATARINA PRIBANIĆ, PETAR MALNAR, 10. 5. 2013.

Kada bih sada  napisao veni-vidi-vici Gaja Julija Cezara napisao bih laž.

Nismo došli,vidjeli i pobijedili. Došli smo uzeti ono što smo kovali više od tri godine.

Prva godina natjecanja šesto mjesto,druga godina osvojeno drugo mjesto i sada osvojeno prvo mjesto.

Mi smo  apsolutni prvaci karlovačke županije na natjecanju „Sigurno u prometu“.

Sve je počelo rečenicom : „ Ravnateljice ako želimo bilo kakav uspjeh moramo imati svoj poligon za prometnu grupu. Kolega Malnar nabavite materijal i dajte napraviti što vam treba.“Prve godine smo napravili većinu  poligona. Prošle godine su kupljeni bicikli,a ove godine smo napravili još nekoliko elemenata i kompletirali prvi poligon. Koliko sati vježbe  je potrebno  da bi se bez greške odvozili poligoni nećemo ponavljati. O tome smo pisali prošle godine. Kako se vježba vožnja također je bilo riječi u prošlom članku. Upoznati ćemo vas kako smo postali prvi između 19  ekipa i 76 natjecatelja,a svi su željeli prvo mjesto.

Kada smo ujutro vidjeli postavljeni  poligon postali smo svjesni da je dosta težak. Elementi nisu nepoznanica za nas ali su zgužvani na malom prostoru školske  sportske dvorane .Prelazak iz jednog elementa u drugi bio je veoma kratak ,a tražilo se je skretanje. Postali smo svjesni da je potrebna maksimalna koncentracija u vožnji i prava brzina vožnje. Takmičenje je počelo.

Jedni su odlazili pisati testove u informatički kabinet,a drugi počeli voziti poligon. Pratili smo konkurenciju koja je u vožnji rušila puno čunjeva,preskakala dijelove elemenata i sabirala negativne bodove. Postajalo smo sve sigurniji da nam ne može izbjeći visoko mjesto. Rezultati testova  pokazali su da vožnjom za koju smo bili spremni idemo do vrha.

Ivan Vuković kreće i odvozi prvi poligon BEZ GREŠKE.

Fanika Capan vozi iza njega i ruši svega dva čunjića. Beznačajne greške u odnosu na druge.

Borna Salopek ruši samo jedan čunj u elementu „S“.

Marija Juraić se ne predaje i sakuplja mali broj negativnih bodova. Prvo poluvrijeme je gotovo.

Krećemo na vožnju drugog poligona. Znamo da smo tu apsolutni vladari jer je taj poligon lakši. Taktički smo bez prijekorno, a među zadnjima  odvezli vožnju jednom rukom držeći lanac u drugoj ruci. Cijeloj je dvorani bilo jasno da se nešto čudno događa i da smo ekipa koja je pokazala nešto novo u vožnji poligona.

Postajalo je svima u dvorani  jasno da nam predstoji visoko mjesto. U zadnjih deset godina se nije dogodilo da  kompletna ekipa odveze poligon bez greške tj. bez negativnog boda. Više nije bilo dileme tko je na poligonu najbolji. Čekalo se je zbrajanje bodova s testiranja.

Prije proglašenja pobjednika prostrujalo je dvoranom „Oni iz škole Josipdol su najbolji“.

Proglašenje i radost trenutka :

1. mjesto ekipno OŠ Josipdol

1.mjesto djevojčice naša Marija Juraić- Tounj

2.mjesto dječaci naš Borna SalopekTounj

3. mjesto djevojčice naša Fanika CapanTounj

3.mjesto dječaci naš Ivan Vuković  Tounj

Malo šale – ostavili smo i nešto pehara ostalim ekipama. Uzeli smo dobre nagrade, a prekrasan crveni bicikl dobila je Marija Juraić.

Na državno takmičenje u Zadar od 21.05. do 24.05. odlazi Marija Juraić, Borna Salopek i mentor Petar Malnar.

Za kraj.

Ovu pobjedu smo željeli i zaslužili. Bili smo je dužni ravnateljici,tajnici škole,gospođi Darinki,profesorici Stošić Maji  i učiteljici Katarini Magdić. Samo je trema mogla biti prepreka odličnom rezultatu. Povukla se je pred hrabrima.

I dok vi budete razmišljali kako je dobro imati prvake županije u svojim redovima, mi ćemo držati upravljače bicikla i voziti između čunjeva poligona još cijeli slijedeći tjedan – do odlaska na državno natjecanje.

Petar Malnar,prof.

Pošto je fotografija stavrno puno sve ih možete pogledati ovdje, samo kliknite!  ;)