Došli smo do vrha!!!!

Autor: Maja Stošić, KATARINA PRIBANIĆ, 28. 4. 2013.

Sportsko penjanje je aktivnost  koja teži   usklađenim   fizičkim i mentalnim sposobnostima. Idealna je aktivnost za djecu i starije, za rekreativce i profesionalce...

U srijedu 24.4.2013. godine učenici naše škole /Tounj,Josipdol,Oštarije/ i  njihova učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Maja posjetili su VELIKU  SPORTSKU DVORANU u  Ogulinu.

Razlog  je bio sportsko penjanje na 14 m visokoj umjetnoj penjačkoj stijeni,drugoj po veličini u Hrvatskoj.

Tamo su ih dočekali treneri /Josip,Stjepan,Vinko,Dragec/ iz SPORTSKOG PENJAČKOG KLUBA Ogulin.Upoznali su ih s vrlo atraktivnim i zanimljivim sportom i ohrabrili, vidjevši na licima učenika i učiteljice zabrinute i uplašene poglede uperene u stijenu.  Dali su im jasne upute  kod penjanja,pokazali kako će koristiti  opremu /pojas za penjanje,uže.../, objasnili  način komunikacije sa onim tko ih osigurava , način penjanja...  i onda.... Tko će prvi?

Dominik je probio led,odmah je bilo lakše!  Penjali su svi, većina ih je došla do vrha, nitko nije odustao! Velika čestitka na hrabrosti i odvažnosti! Bravo!

Hvala Sportskom penjačkom klubu Ogulin, našim dragim roditeljima, učiteljici Valentini i Ankici na pomoći i podršci.

Nastavljamo slijedeće godine sa nekim drugim sportom !

Pogledajte kako se penjemo!  (tri su stranice slika)