Klokan je doskakutao u školu Tounj...

Autor: DARIA LJUBOBRATOVIĆ, KATARINA PRIBANIĆ, 2. 4. 2013.

...i to ne bilo kakav klokan, već "Klokan bez granica"...

„Klokan bez granica“  u PŠTounj

I ove godine su učenici PŠ Lucije Capan sudjelovali u Međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“, koje se u cijelom svijetu održalo 21. 3. 2013. g.

Ukupno je sudjelovalo tridesetero učenika kroz tri skupine Ecoliers (IV. – V. r.), Benjamins  (VI. – VII. r.) i Cadets (VIII. r).

Učenici su rješavali 24 logička zadatka koji su poredani od lakših prema težima i različito bodovani, svaki zadatak ima pet ponuđenih rješenja od kojih je jedan točan. Vrijeme rješavanja je 75 minuta. Prije samog početka rješavanja svakog učenika dočeka poklon, kemijska olovka i mali kalendar s logom natjecanja i čokolada.

U ovom natjecanju nema selekcije, eliminacije i finala, svi učenici su pozvani da sudjeluju bez obzira na predznanje ili uspjeh u školi. Ove godine se prijavilo 857 osnovnih škola u Republici Hrvatskog, broj natjecatelja i škola se svake godine povećava.

Prošle godine je u natjecanju sudjelovalo više od 6800000 učenika u 51 zemlji svijeta, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.

Rezultati ovogodišnjeg natjecanja biti će objavljeni 9. svibnja 2013. g., a mi ih strpljivo i s nadom u dobre rezultate očekujemo.

Nekoliko fotografija za vrijeme rješavanja...