Bili smo domaćini...

Autor: KATARINA PRIBANIĆ, PETAR MALNAR, 17. 3. 2013.

Josipdol,16.ožujka 2013.

Učenici osnovnih škola iz Ogulina,Plaškog i Josipdola sudjelovali su na Školskom natjecanju mladeži Crvenog križa Ogulin.

Sportska dvorana škole u Josipdolu bila je mjesto rješavanja testova i praktičnog pružanja prve pomoći unesrećenima. Prostor dvorane podijeljen je na“ 6 gradilišta“.Na četiri se borilo tko će najbolje riješiti testove i sakupiti najviše bodova, a na dva pružanje prve pomoći. Šminkeri su na manekenima obavili dobar posao, ozljede i besvjesna stanja unesrećenih  su bile dosta realistične. Aparat i kamera stalno su mi bili na gradilištu šest i pet. Radilo se je veoma ozbiljno i moram vam priznati da me je to zaista iznenadilo. Ekipe škole iz Plaškog, škole Josipdol, Ivane Brlić Mažuranić i 1.osnovne škole izmjenjivale su se na gradilištima. Naša škola imala je dvije ekipe. Borba se je vodila do zadnje desetinke sekunde kako bi to nazvali skijaši ili za svaku desetinku boda. Tablica poretka najbolje će vam pokazati kakva je to bila borba.

1.mjesto OŠ I.B.Mažuranić Ogulin ………. 102,3 boda

2.mjesto OŠ Plaški …………………………102,2 boda

3.mjesto 1.ekipa OŠ Josipdol ……………… 99,3 boda

4.mjesto 1.OŠ Ogulin………………………..99,2 boda

5.mjesto 2.ekipa OŠ Josipdol ……………….91,8 bodova

Pobjednička ekipa OŠ I.B.Mažuranić u sastavu Petra Grdić, Ena Angelov, Ema Majetić, Marko Trninić i Ana Gerovac odlaze na županijsko takmičenje. Želimo ekipi puno uspjeha i dobar rezultat. Opet napominjem da bodovi nisu najvažniji. Zadovoljstvo gledanja tih  mladih  ljudi kako ozbiljno prilaze rješavanju zadataka, kako pružaju smireno prvu pomoć je nagrada. Tu se dobiva najviše bodova, a ne daj Bože da to budu morali raditi u stvarnoj situaciji može rezultirati spašavanju života. Ima li za to bodova ?

Galerija slika: