Moje bezbrižno djetinjstvo

Autor: Petra Žilić, 21. 11. 2012.

Sjedim tako i razmišljam o priči koju je napisao Siniša Glavašević. Potaknula me je da razmišljam kako imam bezbrižno djetinjstvo.

Za vrijeme Domovinskog rata djeca Vukovara nisu ni razmišljala o igri i zabavi, već kako će pobjeći na sigurno mjesto. Gledali su kako ratni avioni lete nebom, kako mnogi ljudi ostaju bez domova, gledali su prikaz grada u kojem kao da nema života. Nije bilo smijeha ni veselja, već zabrinutost i tama. Mnogi djetinjstvo nisu ni imali. Zato su nama pružili bezbrižno djetinjstvo. Imamo sve što nam srce poželi, mnogo puta mama mi zna reći da sve to što mi imamo ona nije imala ni pola.

U današnje vrijeme djeca su bez brige, nema rata, u mislima su im samo: igra, druženje s prijateljima i učenje. Meni je odlično, uživam dok mogu. Kad samo pomislim kako je djeci razrušenog Vukovara bilo djetinjstvo, nemamo pravo žaliti se da nam je loše jer mi smo sretna djeca.

Petra Žilić, 5. razred