Natjecanje iz biologije

Autor: Anita Poljak, 4. 4. 2011.

Dana 01.02.2011. god. održano je školsko natjecanje iz biologije. Na natjecanju je sudjelovalo 27 učenika sedmih i osmih razreda iz naše škole. Poslije nekoliko dana Županijsko povjerenstvo za biologiju dostavilo je popis učenika pozvanih na županijsko natjecanje. Među 30 najboljih iz cijele Karlovačke županije, našu školu predstavljali su Ines Sabljak i Ivana Muhar (OŠ Josipdol) te Martina Kesner i Filip Franjković (PŠ Oštarije). Županijsko natjecanje iz biologije održano je 11.03.2011. god. u Ogulinu u I. osnovnoj školi. Nakon natjecanja i šenje gradom, stigli su rezultati. Filip Franjković je osvojio izvrsno 1. mjesto sa 71 bodom od mogućih 75., Martina Kesner 9. sa 59 bodova, Ines Sabljak 15. mjesto sa 54 boda i Ivana Muhar 16.. sa 53 boda.

Prije svega, za ove rezultate zaslužni su sami učenici, no malo bi se toga ostvarilo da nisu bili pod vodstvom nastavnice iz biologije Sanje Hrvoj-Musulin. Na Državno natjecanje pozvan je Filip Franjković, jedini iz Karlovačke županije, a jedan od 15 najboljih biologa iz cijele države koliko ih je i pozvano na natjecanje. Državno natjecanje održat će se od 02.-04.05.2011. god u Puli u Hotelu Histria. Čestitamo svim natjecateljima i želimo mnogo sreće Filipu i Sanji na Državnom natjecanju iz biologije 2011. godine.