Mijesimo i pečemo kruh i kolače

Autor: Anita Poljak, 15. 10. 2010.

U petak 15. listopada, 2010. u Osnovnoj školi Josipdol prigodnim programom obilježili smo Dane kruha. Nakon zanimljivog prigodnog programa uslijedio je blagoslov kruha. Kruh je blagoslovio vlč. Petar Šporčić Učenici su donijeli kruh, kolače i peciva koje su umjesile njihove vrijedne majke, a poslije blagoslova učenici i učitelji kušali su slasne proizvode.
Učenici razredne nastave taj dan nisu imali uobičajnu nastavu. Knjige i bilježnice zamjenili su valjci i ribeži jer smo proveli mali projekt „Mijesimo i pečemo kruh i kolače“.

Naši mali prvačići naučili su sami umijesiti i ispeći kruh uz pomoć svojih mama i učiteljice Višnje Juričić, dok su treći i četvrti razred uz pomoć učiteljica Vesne Domitrović i Tanje Županić te mama pravili savijaču od jabuka. Mijesili smo tijesto, ribali jabuke, zabavljali se i pjevali a na kraju projekta uživali u slasnim plodovima svoga rada. Budući da pećnica u školskoj kuhinji ne radi pomoć nam je pružio vrtić kako bi ispekli kruh i kolače, čime im se od srca zahvaljujemo.