Trakošćan u znaku poštanske marke

Autor: Anita Poljak, 16. 10. 2010.

Dana, 16.10. 2010. učenici 3. i 5. razreda Osnovne škole Josipdol u pratnji učiteljica Višnje Juričić i Tanje Županić posjetili su Trakošćan. Povod našeg odlaska u Trakošćan bila je Međunarodna škola filatelije. Učenici su sudjelovali u različitim radionicama u kojima su se bolje upoznali s filatelijom i poštom.

Učenica 3. razreda naše škole Ana Sabljak osvojila je nagradu u natječaju za najmaštovitiji poštanski sandučić. Domaćini su nas lijepo dočekali te nas počastili obiljem dobre hrane i pića. Posjetili smo i razgledali jedan od naših najljepših dvoraca Trakošćan te smo bili počašćeni nazočnošću potpredsjednika Hrvatskog sabora gosp. Ivana Jarnjaka koji je službeno otvorio 1. međunarodnu filatelističku izložbu mladeži Alpe-Jadran. Svjedočili smo prenošenju i pošte zrakomlatom Dan nam je bio lijep i uzbudljiv te će nam dugo ostati u dobrom sjećanju.