Maturalac u Zaostrogu

Autor: Marina Gračanin, Nataša Novković, 1. 7. 2010.

Napokon smo dočekali naš maturalac. Sudionice ove ljetne pustolovine iz naše škole su učenice Ana, Josipa, Anita, Ivana M.,  Antonela, Biljana, Mirela i Ivana, te učiteljice Marina i Nataša s Adrijanom.
28. lipnja, ponedjeljak, krenuli smo prema Zaostrogu ( kod Makarske). Vožnja je bila ugodna, u busu smo se družili s učenicima iz škole Macinec ( kod Čakovca). Prva stanica bio je Etnoland ''Dalmati'' ( kod Šibenika). Vidjeli smo kako se nekad živjelo u ovim krajevima. Nastavak putovanja prema hostelu Eklata ( Zaostrog). Nakon ugodne dobrodošlice, smješteni smo u sobe. Navečer party dobrodošlice uz disko glazbu do kasnih večernjih sati.

29. 6. Budimo se, nakon doručka krećemo prema Metkoviću gdje nas čekaju lađe za vožnju jednoga od pritoka ušća Neretve.

U povratku nam pogled privlače prekrasna Baćinska jezera.

Nakon ručka morske radosti: kupanje, ronjenje, vožnja pedalinom. To nam je osvježenje baš dobro došlo. Sad smo upoznali već veći broj vršnjaka iz Međimurja i Podravine, veselimo se tulumu za koji smo same odabrale glazbu. Na redu je uzbudljiv dan- upoznavanje ljepotana Dubrovnika.

30.6. Putovali smo do Dubrovnika skoro dva i pol sata, a čak smo bili i u inozemstvu – prolaz kroz Bosnu i Hecegovinu. Čak i izdaleka, Grad nas je zapanjio svojom ljepotom, izbliza stvarno potvrđuje da je jedan od najljepših gradova na svijetu. Obišli smo sve znamenitosti, šetali po Stradunu, slikali se s Marinom Držićem, gledali ribe našeg Jadrana u akvariju. Zaista prekrasno! Poslijedne kupanje uz pratnju prolaznog kišovitog oblaka. Sutra nas očekuje obilazak franjevačkog samostana i kupanje uz razne igre i natjecanja u vodi. U petak nas očekujte u kasnim večernjim satima.