Veslačka nada

Autor: Josip Anušić, 28. 5. 2010.

Pogledajte fotografijeIVAN GRAČANIN 28-5-2010

Akumulacijsko jezero Sabljaci idealno je za veslačke sportove. Jako skromna oprema i donirani prihodi sudbina je i veslačkog kluba "Sabljaci" koji sada ima samo dva čamca za treniranje i natjecanje. Jedan od aktivnih mladih veslača je i naš Ivan Gračanin iz Josipdola, učenik 8. razreda. Njegov trener Hrvoje ne štedi riječi hvale, niti optimizma kada govori o Ivanu:"Prošle godine nakon samo tri mjeseca pošto je prvi puta uzeo vesla u ruke osvojio je 12. mjesto u konkurenciji od 30 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Ove godine očekujemo i bolji plasman." Ivanov trener ima želju da se za treniranje prijavi još više dečki. Neka mu se obje želje ostvare: Ivanov plasman u vrh hrvatskog veslanja u narednim godinama, kao i veći broj zainteresiranih za ovaj šport, jer bi to onda moglo privući donatore a time i bolje uvjete za ogulinsko veslanje.