Studijski izlet u Krapinu

Autor: Josip Anušić, 26. 4. 2010.

Sindikalna podružnica OŠ Josipdol sa svojim povjerenikom Petrom Malnarom organizirala je izlet u Krapinu za svoje članove. Glavni cilje je bio posjet nalazištu neandertalaca "Hušnjakovo" koji odnedavno imao noviju i osuvremenjenu ponudu u muzeju zasnovanom na suvremenoj prezentacijskoj tehnologiji. Osim silne elektronike ništa manje impresivni nisu rekonstruirani primjerci stijena, kostiju, dijelova ili cjeline, a najviše su oduševili primjerci rekonstruirane obitelji neandertalca u svom prirodnom okruženju. Koža, oči, dlaka sve je bilo tako vjerno prikazano kao da je na živim osobama koje poziraju za posjetitelje. Prezentacija unutar muzeja je odlična, svi su zadovoljni viđenim, niti gužva nije pokvarila ukupni dojam.

Unutar muzeja snimanje je strogo zabranjeno zbog autorskih prava, ali vani kad se izašlo razgledati staru postavu sačinjenu od metalnih odljevaka svi su dali oduška fotgrafirajući se u svim mogućim kombinacijama. Ovaj izlet ima karakter prosudbenog posjeta. Visoka ocjena nakon svega viđenog sigurno će ove sadržaje staviti u sam vrh kada se budu planirali učenički izleti i terenska nastava.