Edukacija o cijepljenju

Autor: Zorica Jurašić, 31. 3. 2010.

U srijedu, 24. ožujka u školi „ Josipdol“ održano je edukativno predavanje za učenice 7. razreda. Predavanje je održao dr. Štajcer, ginekolog Karlovačke bolnice, koji je prezentacijom podataka i slika roditeljima i učenicama pokušao objasniti važnost cijepljenja protiv HP virusa.

Važnost cijelog ovog projekta reflektira se u činjenici da je sve više mladih zaraženo istim, čiji učinak može biti koban.

Stoga je od iznimne važnosti poduzeti preventivne mjere . Kako je cijepljenje i edukacija o istom relativno novijeg datuma, te kao takva još neprihvaćena, mogući je razlog slabog odaziva roditelja.

Ova akcija, na našem području, potaknuta je na inicijativu načelnika općine, gospodina Mihaljevića, te vijećnika, gospodina Božičevića koji su zajedničkim naporima uspjeli osigurati veći iznos za participaciju u cjepivu. O modelu financiranja, te ostalim detaljima, gospodina Mihaljević obavijestio je prisutne, ali bez konkretnog zaključka, jer je, kako je već spomenuto  bilo svega 5 roditelja.

Dogovoreno je da se predavanje ponovi, uz veću angažiranost Škole, te prisutnih roditelja i učenica o sadržaju i svrsishodnosti ovog predavanja.

Moje osobno mišljenje je da bi se roditelji trebali educirati o istom, a sljedeći korak, cijepljenje, njihova je osobna stvar, o čijoj bi realizaciji odlučili nakon predočenih podataka o korisnosti cijelog projekta.