Priredbom obilježen Dan škole Josipdol

Autor: Zorica Jurašić, 27. 3. 2010.

Ove godine, kao i mnogih prijašnjih, proslavili smo Dan škole neposredno iza blagdana sv. Josipa. Ovaj dan smo djelomično prezentirati naše uspjehe i ostvarene planove. Dvorana naše Škole bila je puna kako uzvanika, tako i roditelja te naših učenika. Nosioci kompletnog programa bili su učenici i djelatnici škole „ Josipdol“. Program je bio tematski vezan uz projekt izdavanja i prezentacije „Vodiča kroz općinu Josipdol“. Kroz dinamiku zvukova, boja i pokreta učenici naše škole proveli su nas kroz prošlost i krajolike općine.

Svojom kostimografijom te izvedbom plesa učenice 7. i 8. razreda oduševile su publiku vodeći je u povjest, dok su sve ostale točke imale čar i vizualizaciju sadašnjosti.

Kroz već spomenuti Vodič, slikom i pričom „provela“ nas je prof. Čurčija, ukazujući na sve ljepote i bogatu kulturnu, gasto i povjesnu baštinu našeg kraja.

U trenutaku  kada su se u ulozi čestitara pridružila djeca vrtića „ Bistrac“, te svim svojim raspoloživim glasovnim mogućnostima otpjevala prigodnu pjesmu, svečanost je dobila svoju eskalaciju emocija.

Nakon prigodnih želja i čestitaka ostalih uzvanika, prof. Marina Gračanin „pohvalila“ se uspjesima naših učenika, kako na školskim, tako i na županijskim, pa čak i državnim natjecanjima i smotrama.

Druženje domaćina i uzvanika nastavljeno je na domjenku, kada smo imali prilike iznesti svoje dojmove, popričati sa svojim bivšim kolegama – umirovljenicima, pogostiti se specijalitetima naših kuharica.

U cijelosti, lijep i dojmljiv dan.

FOTOGRAFIJE S PRIREDBE klik na plava slova