Pisac Miro Gavran posjetio tri naše škole

Autor: EMILIJA MIHALJEVIĆ, 25. 11. 2009.

Pisac Miro GavranDana 25.11.2009. našu školu posjetio je svjetski poznati pisac Miro Gavran. Književni susret počeo je u 10.45h u školi Josipdol, prije toga Tounj i poslije Oštarije, na kojem su prisustovali učenici od 4. do 8. razreda. Pisac je započeo s prepričavanjem sadržaja nekih njegovih romana za djecu i mladež: "Svašta u mojoj glavi", "Profesorica iz snova", "Kako je tata osvojio mamu", "Halo, ljubavi" i "Sretni dani". Kako bi učenicima približio svoj način pisanja, pročitao je dio iz romana "Svašta u mojoj glavi" što je obradovalo učenike. Nakon toga učenici su postavljali svoja pitanja iz kojih smo saznali: kako nastaje roman, koliko je romana napisao i druga zanimljiva pitanja. Saznali su i da je ovih dana jedna njegova knjiga prevedena na kineski i izašla u Kini. Na kraju susreta pisac je poručio učenicima da puno čitaju jer će tako naučiti mnoge stvari, tj. proširiti svoja znanja, ali i izražavati svoja razmišljanja, osjećaje i želje, jednostavno komuncirati.

Druženje je nastavljeno u knjižnici. Učenici su mogli kupiti piščeva djela te uz to dobiti autogram i fotografirati se s piscem.