Dan neovisnosti obilježen učeničkom zabavom

Autor: Josip Anušić, 9. 10. 2009.

Učenici viših razreda škole Oštarije obilježili su Dan neovisnosti prigodnom učeničkom zabavom ispunjenu modernom glazbom, plesom i animitorskim aranžmanima. Okupljanje pred Vatrogasnim domom počelo je u 19 sati, a zabava je trajala do 23 sata. Organizatori i voditelji bili su djelatnici škole, dok su učenici sami odabrali i pozvali DJ-a Ivana da profesionalno priredi glazbeni dio programa, što je on i opravdao.

Prostrana i prelijepa dvorana vatrogasaca u Oštarijama mogla je je primiti još 3 puta više posjetitelja nego što je bio sinoć. Prvotno je ova zabava i bila zamišljena kao okupljanje svih učenika viših razreda škole Oštarije, ali u prvom planu učenika viših razreda iz 4 škole koji su ovo ljeto zajedno išli na maturalno putovanje u Zaostrog. Ostvarena su tom prilikom nova i zanimljiva prijateljstva koja još traju. To su bili učenici Tounja, Josipdola, Oštarija i Plaškog. Naravno, problem je za udaljene učenike jeste prijevoz koji bi spadao isključivo na roditelje.

No, kako god, oni koji su bili tu dobro su se zabavili. Ulaz je bio besplatan, a okrjepa osigurana uz minimalnu naknadu iz koje su simbolično nagrađeni novčanim prilozima DJ Ivan i animator Andrej. Senka, Zorica, Viktorija i ValentinaPreukusne, presočne, preslatke naj-naj palčinke uz bogatstvo okusa (čokolada i marmelada, ipak je mogućnost izbora) pripremale su u dimu i znoju svoga lica vrijedne ruke naše voditeljice Viktorije Pribanić, ravnateljice Zorice Jurašić, tajnice Valentine Rendulić, učiteljica Senke Turkalj i Sanje Draginić. Isto tako u ponudi je bilo na izbor osvježenje iz širokog spektra okusa i boja cedevite (opet dva) jedna vrsta zelenija, a druga  žućkasta. Nije bilo važno sve ovo osim da se povrati energija poslije igre i plesa.

Stari rocker, samo što umjesto gitare drži naočale s malo većom dioptrijom.Tehnički sektor vodio je naš domar Zorko, tako da su "maršali" veselo i moćno brujali, mikrofoni nisu pištali, a projektor za karaoke je postavljen pod dobrim kutom, tako da nikog nije gušilo i opterećivalo istovremeno pjevanje i gledanje.

Ivan MagdićMladi DJ, Ivan Magdić, učenik obrtničke škole iz Ogulina, sve je oduševio svojim znanjem u baratanju s tim pločama, laptopima, slušalicama i mikrofonima. Strast i entuzijazam koji zrače iz njega dok radi svoj posao, lako je uočljiv i možete vidjeti lako kad ste u blizini. Naročito je bio zanimljiv mlađeim posjetiteljima koji su "učili" iza njegovih leđa, ali i učiteljica Viktorija je dobila kratke insstrukcije za pultom kojeg već dugo godina želi vidjeti uživo.

Sve u svemu, ovo nije bila samo zabava već i jedno iskustvo. Učenici su na kraju izrazili želju da se upriliči još koja ovakva zabava tijekom šk. godine.