Prigodno obilježena godišnjica pogibije hrabrih braće Rendulić

Autor: Josip Anušić, 19. 9. 2009.

Područna škola u Oštarijama nosi ime Siniše i Zrinka Rendulića, dvojice hrabrih domaćih momaka koji su 1991. poginuli u razmaku od tri dana, 15. i 18. rujna. Ovih događaja nesebičnog darivanja za domovinu, pa i svoga života, u kojima je stvarana moderna Hrvatska spomenuli su se i učenici škole koja nosi njihovo ime. Zajedno sa župnikom župe Oštarije, predstavnici učenika viših razreda uputili su se na groblje položiti cvijeće i pomoliti se u znak zahvale. O. Ivan Podgorelec molio je molitvu odrješenja i podsjetio je kratko nazočne učenike da je ovo najbolji način za odavanje počasti i jedino što nam preostaje, moliti za hrabre branitelje koji su svoj život ugradili u temelje samostalne Hrvatske. Potom su učenici cvijeće i svijeće položili pred spomen obilježjem kod škole, iza čega su u učionicama svi poslušali himnu i minutom šutnje odali počast poginulim braniteljima.